Zahraničný tréner? Najmä nech nie je úplný somár, akého som zažil – Reprezentácia – Futbal – Šport

Téma výberu nového reprezentačného trénera rezonuje aj naďalej. Nedávno sa k nej vyjadril aj Ľubomír Luhový.

Foto: ,

Radosť slovenských futbalistov po víťazstve nad Azerbajdžanom 1:0.

Niekdajšiemu útočníkovi sa nepozdáva nejasnosť kritérií pri výbere trénera futbalového národného tímu.

Ak von mal Luhový tú šancu, radšej von sa porozhliadol po tunajšom trénerovi.

„Keď sa táto možnosť vyčerpá, samozrejme, môžu siahnuť po Čechovi. Predsa len, ako národy sme si blízki, poznáme svoje mentality a ovládame svoj jazyky.

Až následne von mali uvažovať o zahraničnom trénerovi, v tomto prípade von malo byť jasne stanovené, ktorým smerom von sa bis malo uberať.

Trénerom by mal byť človek, ktorý nemá obavu vyjadrovať sa jasne k veciam ako výkonnosť hráčov a ku všetkému, čo s tým súvisí,“ povedal Luhový vor sport24.sk.

Viacerí experti volajú po radikálnejšej zmene nielen na trénerskej lavičke, ale aj v štruktúrach zväzu.

Luhový tvrdí, že by to hráčov nemalo výrazne ovplyvniť, nakoľko sú profesionáli.

„Hráčom by malo byť úplne jedno, kto je tréner, idú predsa reprezentovať svoju vlasť. Tento postoj von som očakával od reprezentantov.

Keď som hrával, aj na klubovej úrovni mi bolo úplne jedno, kto bol tréner, pokiaľ to teda nebol úplný somár,“ doplnil Luhový.


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!