Z mini-mikro, nový trend ve střihu nejen dámských sukní

Foto: Pexels

Návod na mikro módu, který pro svou kolekci aplikovala značka Miu Miu, je ve své podstatě jednoduchý a je překvapivé, že na světlo světa přichází až v roce 2022. Návrháři prostě střihnou kalhoty těsně nad výškou rozkroku a mikro sukně je na světě. Od té doby převzaly mikro sukně už mnoho módních show a nejednou se staly hlavním tématem týdne módy.

Foto: Pexels

V roce 2022 se jejich působištěm stal především TikTok. Velkou otázkou zůstává, jak se tento módní kousek dostal na tuto platformu Generace Z a níž. Lze usuzovat, že velkým trendem nejen v loňském roce z hlediska sportu dominoval tenis. A tenisové sukně se na této platformě staly po jistou dobu fenoménem.

Foto: Pexels

Kreativní ředitel značky Blumarine však datuje éru mikrosukní ještě dále do historie. Fenomén datuje do období modelek jako Twiggy nebo začátkům fenoménu Britney Spears. Podle něj se k těmto módním ikonám pak začaly přibližovat značky jako Max Mara, Dior nebo KNWLS, které se inspirovaly jejich osobitým stylem a mezi jejich kolekcemi z té doby najdeme několik mikrosukní, a to nejčast.

Foto: Pexels

Bezespornou výhodou mini i mikro sukní je jejich schopnost prodloužit nohy, které mají štíhlé tendence. V případě svalnatějších noh tento efekt funguje paradoxně naopak. Známé módní značky proto přizpůsobují svou výrobu zákaznické touze po nostalgii i při praktickém užití soudobých trendů.

Foto: Pexels

Jak však tento kousek zařadit do šatníku, aniž by outfit působil příliš lacině nebo nedospěle. Vtip je ve správném střihu. Je jasné, že mikro sukně soustředí detail na střed těla. Důležité je proto zvolit správný top, doplňky na ruce a méně výrazné doplňky v oblasti krku. Hlavní úloha je pak i na botách. Mikro sukni můžete ideálně spojit s oversized svetříkem či blůzkou a vysokými botami.

Foto: Pexels


Source: MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz.

*The article has been translated based on the content of MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!