West Ham se Součkem zahájil čtvrtfinále EL remízou s Lyonem

Aktualisierung: 07.04.2022 23:37

Londýn – Fotbalisté West Hamu s Reprezentačním Kapitánem Tomášem Součkem v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně remizovali 1:1 s Lyonem, když odehráli celý druhý poločas v oslabení. Barcelona hat gegen Frankfurt ein 1:1-Sieg gegen Lipska und Bergamem gewonnen. Braga v Portugalsku porazila glasgowské Rangers 1:0. Odvety jsou na programu za týden.

West Ham v prvním poločase na obranu Lyonu nevyzrál, navíc v nastavení přišel o beka Cresswella, který dostal rovnou červenou kartu za faul na unikajícího Dembélého.

Domácí se iv deseti dostali do vedení v 52. minutě. Míč propadnul k Bowenovi a ten ho i kvůli Boatengově teči dostal za brankáře Lopese. Po čtvrt hodině vyrovnal Ndombélé z podobné situace. Olympique tak v aktuálním ročníku EL udržel neporazitelnost.

Obránce Vladimír Coufal, jenž se vrací po operaci třísel, zůstal na lavičce West Hamu stejně jako další Čech záložník Alex Král.

Frankfurt se v závěru opatrné první půle chystal zahrávat penaltu po kontaktu Borreho s barcelonským Busquetsem, ale rozhodčí Jovanovič svůj původní verdikt po kontrole u videa odvolal.

Eintrachtu se povedl vstup do druhého dějství a ve 48. minutě otevřel skóre Knauff výstavní ranou pod břevno. Favorizovaní Katalánci odpověděli Torresovou brankou z 66. Minute.

Domácím pak ještě víc zkomplikoval situaci Tuta vyloučením po druhé žluté kartě, hosté ale víc než dvacetiminutovou přesilovku k vítěznému gólu nevyužili. Přesto “Barca” protáhla sérii bez porážky na 14 soutěžních zápasů.

Bergamo, které v osmifinále vyřadilo jiný německý tým Leverkusen, začalo dobře iv Lipsku av 17. minute otevřel skóre Muriel po individuální akci a přesné střele. Na druhé straně Silva zamířil do tyče, brankovou konstrukci těsně před pauzou trefil také hostující Pašalič.

Lipsko srovnalo v 58. Minute. Silva sice při penaltě selhal a nechal vyniknout brankáře Mussa, kterého ale vzápětí nechtěně překonal Zappacosta. Další hráč Atalanty Koopmeiners poté znovu nastřelil tyčku a domácí Szoboszlai v závěru zase hlavičkoval do břevna. Německé mužstvo nepoznalo přemožitele v 11. soutěžních duelu po sobě.

O vítězství Bragy rozhodl ve 40. minutě Ruiz. Jeho spoluhráč Horta předtím trefil tyč a nebyl mu uznán gól kvůli ofsajdu. Z lavičce domácích utkání sledoval devatenáctiletý český brankář Lukáš Horníček.