Vráti sa Bödör do väzenia? Súd rozhoduje v kauze Valčeky – Domáce – Správy

Senát Najvyššieho súdu začal doobeda rozhodovať o väzbe pre nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra v súvislosti s kauzou Valčeky.

Foto:

Norbert Bödör prichádza na verejné zasadnutie na Najvyššom súde 18. marca 2022 v Bratislave.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku ho ešte v januári prepustil zo zadržania na slobodu. Proti rozhodnutiu podal sťažnosť prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Bödör najskôr 13. januára prepustili z väzby, kde bol približne rok a pol pre kauzu Dobytkár. Národná kriminálna agentúra (NAKA) ho o pár hodín neskôr zadržala v súvislosti s kauzou Valčeky, respektíve Judáš. Obvinený podnikateľ v nej má byť stíhaný za korupčnú trestnú činnosť.

Bödör už čelí aj viacerým obžalobám. Súdny proces v kauze Dobytkár sa už začal. Prokurátor ÚŠP podal v decembri 2021 obžalobu na 11 osôb aj v kauze Očistec.

Norbert Bödör Čítajte viac Ako policajt donášal Bödörovi, Bisták sa priznal a vyviazol s podmienkou

Source: Pravda – Správy by spravy.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Správy by spravy.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!