Vesmírný dalekohled JWST dosáhl na další milník – poskytuje tak ostrý obraz, že to vědci nečekali


Taky se už těšíte, co nám nový teleskop ukáže za kosmické divy?

Další etapa dalekohledu JSWT (James Webb Space Telescope) byla dosažena. Všechny jeho palubní instrumenty byly zarovnány, zaostřeny a zkalibrovány, tudíž nyní každý systém poskytuje jasný, ostrý a čistý obraz.

NASA se pochlubila fotkou složenou z kalibračních fotografií. Podle výsledků je obrazový výkon dalekohledu lepší, než ty nejoptimističtější odhady vědců. V podstatě nyní je kvalita obrazu taková, jak je to vůbec fyzikálně možné vzhledem k velikosti dalekohledu. Jediné, co se ještě dá dělat, je tu a tam trochu pohnout segmentem hlavního zrcadla.

Další etapa bude „Inbetriebnahme des Instruments“, což znamená další prověření a testy hlavních přístrojů v různých kombinacích, aby se ověřilo, že je vše připravené pro vědecké nasazení. Tato fáze bude trvat asi dva měsíce a pak se už můžeme těšit na fantastické objevy z hlubin kosmu.

zdroj: NASA


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!