Už mal vyprázdniť skrinku. Do Manchestru mieri kľúčový muž novej éry – Zahraničné ligy – Futbal – Šport

Z Manchestru United odišli dôležití hráči stredu poľa ako Juan Mata, Nemanja Matič, Jesse Lingard und Paul Pogba. Klub sa tak pripravil na revolučné zmeny v zostave.

Hlavným kameňom najbližších sezón Manchestru United pod vedením nového trénera Erika ten Haga má byť 25-ročný Holanďan Frenkie de Jong.

Futbalový tvorca hry, ktorý s ten Hagom vyhral v sezone 2018/19 v drese Ajaxu double a dokráčal s klubom senzačne až do semifinale Ligy majstrov má byť blízko k prestupu do Anglicka.

Čítajte viac Pozná sa s Lobotkom ist Top-Trénermi. Povedie reprezentáciu Talian?

Podľa španielskeho denníka AS vedenie Barcelony zvýšilo intenzitu kontaktov so záujemcami o služby de Jonga. Za holandského reprezentanta chce Barca získať 80 miliónov libier (93 milión eur), čo je o 20 miliónov viac, ako ponúklo vedenie „červených diablov“.

AS priniesol tiež zaujímavú informáciu, že de Jong si mal vyprázdniť svoju skrinku v tréningovom komplexe klubu.

Ana Maria Markovicova Čítajte viac Označenie najsexy futbalistka nemusí. Kto je Chorvátka, ktorú sledujú státisíce ľudí?

De Jong stihol v drese „blaugranas“ odohrať za tri sezóny 140 zápasov vo všetkých súťažiach a strelil 13 gólov.

Holanďan však v nastupoval v jednom z najmenej úspešných období klubu, keďže s Barcelonou vybojoval iba jednu trofej. Predaj de Jonga von mohol opäť výrazne znížiť dlhy klubu, ktorá sa vyšplhali na 1,3 miliardy eur.


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!