Úvodní zápas na MS proti Britům odchytá Debütant Dostál


Aktualisierung: 14.05.2022 15:40

Tampere (Finsko) – Čeští hokejisté nastoupí do prvního zápasu na mistrovství světa proti Velké Británii s Lukášem Dostálem v brance. Jednadvacetiletý gólman, který patří v NHL Anaheimu, si proti jednomu z papírově nejslabších účastníků turnaje odbude reprezentační premiéru. Zápas začne v 15:20 SELČ.

Dostál během sezony chytal převážně na farmě v San Diegu. Při jeho premiéře v národním mužstvu mu bude krýt záda Marek Langhamer. Karel Vejmelka, který je předpokládanou týmovou jedničkou, dostal volno. Trenéři splnili, co avizovali – že zohlední rozlosování a skutečnost, že hned v neděli čeká mužstvo souboj se Švédy.

“Určitě to celou tu situaci trošku zamotává. Mohu říct, že se tomuto rozlosování určitě přizpůsobíme,” uvedl kouč brankářů Zdeněk Orct.

Roli sedmého obránce zaujme Michal Jordán. Ve dvojici s Janem Šcotkou ho nahradil Tomáš Kundrátek. Již dříve bylo oznámeno, že kapitánem týmu bude útočník Roman Červenka, jeho asistenty další zkušený útočník David Krejčí a Ščotka.

V české sestavě bude velká pozornost upřena i na útočníka Tomáše Hertla, jenž v NHL vyrostl v lídra San Jose a nedávno s klubem uzavřel nový osmiletý kontrakt na 65,1 millionu dolarů.

“Nepřijel jsem se jenom sklouznout. Všichni očekávají velké věci. Chci ukázat to, co dělám v Americe, i tady. Nejedu sem vyhrát střeleckou tabulku či produktivitu, ale chci je. vyhrávat zápasy. V NHL není má bohra ta práce v oslabení i bránění“, řekl Hertl.

Se čtrnáctým týmem loňského šampionátu se čeští hokejisté utkali dosud jedinkrát, a to právě v základní skupině turnaje v Rize. Preed rokem zvítězili jednoznačně 6:1. Jeden z gólů dal člen současného výběru obránce Filip Hronek.

Sestava Tschechische Republik: Dostál – Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka, Jiříček, D. Sklenička, Jordán – Blümel, Krejčí, Červenka – J. Vrána, Hertl, Smejkal – M. Stránský, M. Špaček, Simon – H. Zohorna, Černoch, Flek.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!