USA hledají spojence pro novou polovodičovou alianci proti Číně

Vláda Spojených států amerických se tak dle Geschäftliches Korea či Geschäftsstandard snaží najít spojence pro svou polovodičovou alianci s cílem Lepe čelit cine, která sice nepatří v tomto hledisku mezi Technologický nejvyspělejší země, ale její význam Roste ein už nyní je Obrovský, pokud jde o výrobní kapacity na jejím území (ne však nutně čínských firem).

USA SE TAK Nyní Snaží Vytvořit Alianci S Jižní Koreou, Japonskem A Tchaj-Wanem, Čili S významnými Zeměmi, Které Aktuálně (Snad Až Na Japonsko) Pojí Také to, Že Z Nichezejí Firmy Disponující těmi nejpokročilejšími technologiemi pro výrobu čipů. Jmenovat můžeme především TSMC, Intel, Samsung, SK hynix či Micron.

Nicméně dle zdroje je aktuální stanovisko jihokorejské vlády takové, že návrh Američanů není akceptovatelný. Jak už bylo řečeno, Čína není na prvním místě mezi zeměmi vyrábějícími polovodičové čipy jen kvůli vlastním, čínským firmám. Právě i jihokorejské firmy mají na jejím území své důležité provozy, přičemž Čína je zase nejdůležitějším světovým odbytištěm pro vyráběné čipy. Nejde tu o koncový trh, ale o jejich další využití pro výrobu elektroniky, počítačů, atd.

Například Samsung Electronics má v čínském Si-an svou jedinou továrnu na výrobu pamětí, která se nenachází doma v Jižní Koreji. Jde přitom o provoz, který každý měsíc začne zpracovávat na 265 tisíc 300mm waferů, a tvoří tak 42 procent kapacit pamětí NAND Flash této firmy. Velice podobné to má SK hynix, ovšem v jejím případě jde o továrnu ve Wu-si a 47 procent vyráběných pamětí typu DRAM.

Je tak pochopitelné, že tyto firmy se obávají reakce čínské strany v případě, že by se jejich země spojily s USA ve snaze omezovat Čínu v rozletu. Ta se přitom už nyní potýká s restrikcemi, které jí znemožňují využívat klíčové technologie pro rozvoj nejmodernějších výrobních procesů, ale to se samozřejmě týká jen čínských firem jako SMIC či Hua Hong. My ale ještě uvidíme, kam tato snaha Američanů povede.

Ceny souvisejících / podobných produktů:Source: Svět hardware by www.svethardware.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.svethardware.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!