Twitter, kullanıma çıkan ve yolda olan yeni özellikler ile gündemde

Sosyal medyanın haber alma merkezi Twitterbüyük olayların ortasında yeni özellikler getirmeye aktif olarak devam Herausgeber.

Twitterbugün öncelikle iOS uygulamasına, daha sonra ise Android uygulamasına gelecek yeni bir „CC” butonu için duyuru yaptı. Bu buton direkt olarak içerisine altyazı entegre edilen videolarda çalışıyor ve altyazıyı açıp kapatma görevini üstleniyor. Sürecin nasıl çalıştığını aşağıdaki GIF animasyonda gözler önüne seren firma, bu özellikle memnun ediyor ancak halen video kalitesini çok düşük seviyede tutuyor. 2022 yılında halen Twitter’ın video kalitesi çoğu kişi için izlenmeyecek seviyede bulunuyor. Şu ein aktif olarak tweet düzenleme butonu üzerinde da çalışan firma, buna ek olarak bir süredir fotoğrafların altında otomatik oluşturulan açıklamalar gösteriyor. Ayrıca firmanın bir „Durum Bildirim“ özelliği üzerinde çalıştığı da ortaya çıkmış durumda.

“Stimmung” kod adı altında geliştirilen yeni özellik, kullanıcıların kişisel profillerine durumlarını aktaran bildirimler koymasına imkan tanıyacak. Burada örneğin „xxxx müziğini dinliyor„ja da“ ders çalışıyor” gibi durum bildirimlerinin kullanılabileceği Gösteriliyor.

Twitter bu alarar Elon Musk ile de gündemden düsmüyor. Biliyorsunuz Elon Musk Twitter’ı satın almak istiyor. Twitter’da 82 Millionen Takipçisi bulunan Moschus, geçtiğimiz hafta şirketi komple satın almak için büyük bir teklifte bulundu.

Sahibi olduğu diğer şirketlerindeki hisseler üzerinden serveti 270 milyar dolardan fazla olan Musk’ın, Twitter’ı almak için verdiği teklif 43 milyar dolar seviyesinde yer alıyordu. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla Elon Musk Twitter’ı satın almak için 46,5 milyar dolarlık finansmanı sağladı. Ancak Twitter Yönetim Kurulu’ndan halen bu konuda olumlu bir cevap gelmedi.

Twitter gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın


Source: Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Teknoloji haberleri – LOG by www.log.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!