Test skříně Cooler Master HAF 700 EVO – extrém v mnoha aspekttech


Přivítejme po letech skutečně důstojného pokračovatele legendy HAF. S modelem HAF 700 EVO ist ein extrémní počítačová skříň, která nabízí nejen obrovské prostorové možnosti pro instalaci komponent a účinné větrání, ale také jedinečný a nepřehlédnutelný design. Což takhle osadit společně osmnáct 120mm ventilátorů, nebo šest rozměrných radiátorů vodního chlazení? Žádný problém, dveře fantazie jsou zde doširoka otevřené.

V polovině března tohoto roku jsme si otestovali počítačovou skříň HAF 500, kterou Cooler Master prezentoval jako produkt, jímž vrací na trh legendární sérii HAF (odvozeno od anglického výrazu High AirFlow). Nutno přiznat, že se nejednalo o nějaký bombastický comeback. Dospěli jsme tehdy k závěru, že se jedná spíše o modernizovanou, lépe vybavenou a konstrukčně vylepšenouvarianteu dosavadního modelu MasterCase H500 ARGB. Pro skutečný návrat legendy tomu chybělo větší odlišení od produktů řady MasterCase a více konstrukčních úprav cílených na maximalizaci průtoku vzduchu interiérem.

Přitom stačilo posečkat pouhý jeden měsíc do 15. února, kdy byl oficiálně prezentován další pokračovatel řady HAF, model Cooler Master HAF 700 EVO. Rovnou napovím, že tohle je už skutečně důstojný nástupce legendy, extrémní a nekompromisní v mnoha ohledech.

Coolermaster HAF 700 EVO

Cooler Master HAF 700 EVO wurde mit dem Slogan „Air to the Throne“ und „Vzduchem na trůn“ versehen. Výrobce tím patrně naznačuje, že tento produkt má ambice bojovat o pozici vzduchem nejlépe chlazené skříně na trhu. V rámci svých prezentací Cooler Master používá ještě další-Slogan „Created Only for the Best“, upozorňující na to, že skříň byla primárně konstruovaná pro ty nejlepší počítačové sestavy. Výrobce dodává, že pro odhalení skutečného potenciálu skříně bude nutné, aby komponenty chlazení nepracovaly odděleně, ale naopak společně v jednom ekosystému. HAF 700 EVO jim k tomuto účelu údajně poskytne vše potřebné.

V roce 2008 založená legenda HAF je od té doby synonymem pro vynikající výkon a svobodu pro individuální vestavbu komponent. Modell HAF 700 EVO se vrací nejen k proslulé účinnosti chlazení, ale také k samotné podstatě jeho dlouholetého odkazu. Výrobce jej navrhl pro udržení nejvyšší pozice na trhu, pokud jde o účinnost chlazení s minimální úrovní hluku již ve výchozí konfiguraci. Mohutná žebra z temperovaného skla s osvětlením ARGB umožňují vytvořit celek, který bude mit skvělý nejen výkon, ale také vzhled.

Zasloužený pohled určitě přitáhne kruhový displej LCD na čele skříně, který umožňuje sledovat diagnostické údaje komponent sestavy v realném čase, nebo také libovolný obrázek či krátké video. Jak si ukážeme později v rámci vzorové montáže sestavy, výrobce se snažil zcela omezit nutnost použití nářadí, takže vestavba bude velmi pohodlná.

Coolermaster HAF 700 EVO

Velikostní kategorie skříně:Voller Turm
Rozměry (hloubka × šířka × výška):666 × 291 × 626 mm
Barevné-Variante:titanová šedá
Materialkostry (naměřena tl.):oboustranně lakovaný ocelový plech ca. 1,1 mm
Bočnic-Material (naměřena tl.):temperované sklo tl. 4 mm, ocelový plech ca. 0,9 mm
Material:plast, kovová mřížka, skleněná žebra
Podporovaná velikost desek:Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX, E-ATX, SSI-CEB/EEB
Počet pozic 5,25“:0× interní
Počet pozic 3,5“:12× interní (společné s 2,5“)
Počet pozic 2,5“:12× interní (společné s 3,5“)
Maximální délka radiátorů vodního chlazení:480 mm ohne Boku; 420 mm vpředu, nahoře a dole; 240 mm vzadu
Pozice pro Beatmung:6× 120 / 3× 140 / 2× 200 mm nahoře; 3× 120/140 / 2× 200 mm vpředu; 3× 120/140 mm Dole; 4×120 / 3× 140 mm na boku; 2 × 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory:2× 200 vpředu, 2× 120 mm vzadu, 1× 120 mm dole
Konektory na čelním panelu:4× USB 3.0, 1× USB 3.1 Type-C, Sluchátka, Mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru:166mm
Maximální délka grafické karty:490mm
Maximální délka napájecího zdroje:200mm
Hmotnost skříně:24,7 kg

V nabídce výrobce Cooler Master je pouze jediná barevnávariantea skříně HAF 700 EVO, a to kovově šedá v odstínu, který připomíná kov titan.

Balení

Přiznám se, že po předběžném zhlédnutí obrázků na stránkách výrobce jsem měl dojem, že HAF 700 EVO má podobnou velikost jako dříve testovaný model HAF 500, případně je jen nepatrně věí. Očekával jsem tedy krabici přiměřené velikosti odpovídající kategorii Midi Tower. Pohled do otevřených dveří dodávky a dotaz kurýra „Chcete s tím pomoct?“ mě tedy docela zaskočil. Připomnělo mně to situaci, když jsem v roce 2018 stál podobně v překvapení před krabicí s ikonickou skříní Cooler Master Cosmos C700M.

Tentokrát na mne čeká škatule podobné velikosti, dokonce o kilo těžší (celkem 29,4 kg!). Ostatně posuďte sami porovnání s klasickou plechovkou piva na následujícím obrázku.

Plnobarevně lakovaný karton s dominantní fialovou barvou dává jasně najevo, že uvnitř se nachází produkt nejvyšší třídy. Čelní a zadní stěny krabice doplňují dvojice plastových pojistek, které mají zabránit propadnutí těžké skříně skrze dno.

Otlučené rohy svědčí o tom, že při několika překládkách cestou z Holandska se s krabicí zrovna šetrně nezacházelo. Skříň uvnitř ale vše, včetně hlubokého průrazu kartonu, přežila bez patrné újmy.

Vděčí za to účinné izolaci pomocí ochranných segmentů slepených z několika vrstev houževnaté pěnové hmoty.

Luxusnímu produktu odpovídá nejen vnější obal a ochranné prvky, ale také přibalená parádní plastová krabička (organizer) se spojovacím materiálem.


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!