Tenhle koncept prvního iPhonu neměl svět nikdy vidět. Je naprosto otřesný

  • První iPhone, který změnil mobilní svět, dorazil před patnácti lety
  • Apple pracoval na různých prototypech a real model mohl vypadat jinak
  • Nyní se jeden z těchto unikátních konceptů dostal na světlo světa

Jeden z prvních konceptů iPhonu byl spíše iPodem s telefonními funkcemi

Jak určitě víte, Steve Jobs vorab první iPhone v roce 2007. Tento telefon doslova změnil mobilní byznys a posunul ho na zcela novou úroveň. Než se ale gigant z Cupertina propracoval k designu prvního iPhonu v takové formě, jak ho známe, zkoušel i zcela jiné pojetí. Nyní se jeden z těchto konceptů dostal na veřejnost a určitě si zaslouží pozornost.

Prototyp iPhonu, jaký svět neviděl

Jak uvádi Server TechCrunch, Foto-Prototypen-Präferenz-Generace iPhonu nyní ve své sbírce vyhrabal a svétu ukázal Tony Fadell, který pro Apple pracoval and stál Například za vývojem iPodu. Tony, dle svého tweetu z minulého měsíce, vyklidil svou garáž a našel zajímavé fotografie produktů, na kterých se v minulosti podílel. A mezi nimi i hodně divoký návrh prvního iPhonu.

Nein, iPhonu, jak se zu vezme. Původní návrh totiž počítal s tím, že první jablečný telefon bude něco jako iPod s možností telefonování. Tento koncept má totiž ikonický kruhový ovladač Click Wheel, stejně jako iPod and Fadell zmínil, že jeho zhotovení bylo zadáno výrobci třetí strany and dostal označení „iPod Phone“. Což víceméně odpovídá tomu, co představuje.

iPhone-Konzept

Od původních návrhů se design posunul do podoby, jakou dobře známe


Čtěte take: Konzept na pátek! Líbil by se vám iPhone 14 jako minimalistisches Monstrum?


Originalitě se meze nekladly

Specialitou tohoto konceptu však byla ona spodní část s kolečkem Click Wheel. Ta byla totiž otočná, takže jste mohli mit vepředu buď tento prvek, nebo číselnou klávesnici. Na boku šasi se nachází podlouhlé tlačítko, pravděpodobně pro zapnutí/vypnutí displeje a už tento raný koncept iPhonu měl fotoaparát.

Díky otočnému Mechanismus se tedy vlastně jednalo o telefon a iPod v jednom a na této koncepci údajně trval sám Steve Jobs. Úplně se mu nechtělo pouštět se do zcela nového zařízení, a to z důvodu, že iPod byl v tomto období na vrcholu Popularität a každý ho miloval. Za zmínku stojí i to, že k zadání telefonního čísla mělo sloužit také kolečko Click Wheel, takže by fungoval jako rotační číselník na klasickém telefonu.

Jak to dopadlo, víme všichni

Postupem času se však v Anwendung shodli na tom, že telefon vybavený ovladačem z iPodu není moc dobrý nápad, protože jeho používání pro tyto účely bylo všechno, jen ne praktické a intuitivení. Nakonec se tedy přešlo na velký displej, plně dotykové ovládání a vznikla první generace ikonického iPhonu v podobě, v jaké ji dobře známe.


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!