Tchaj-wan fakticky odstřihl Rusko od dodávek hardwaru

Tchaj-wan patří k nejvýznamnějším výrobcům hardwarových komponent. Sídlí zde dva z nejvýznamnějších výrobců polovodičů (TSMC, UMC), ale i celá řada významných značek. Namen: Acer, ADATA, ASRock, Asus, BenQ, Biostar, Clevo, Cooler Master, D-Link, Delta Electronics, G.Skill, Gigabyte, Kingmax, MediaTek, MSI, Nuvoton, Pegatron, PowerColor, Realtek, Sea Sonic, Transcend , VIA, desítky dalších klíčových pro celosvětový IT průmysl a stovky menších značek.

Ministerstvo hospodářství Tchaj-wanu oznámilo rozhodnutí, podle kterého bude zakázán vývoz zboží zařazeného do kteréhokoli z 57 definovaných okruhu, mezi nez patří MIMO jiné telekomunikační zařízení, integrované obvody a jejich součástky, ale také frekvenční měniče. Jedinou legální cestou, jak vyvézt toto zboží do Ruska, je podání žádosti o výjimku (která musí být schwálena).

Vezmeme-li v potaz obecné okruhy zákazu v kombinaci s tchaj-wanskými značkami klíčovými pro svět výpočetní techniky, znamená to prakticky plošné odstřižení Ruska od nového hardwaru. Druhá věc je samozřejmě praktický dopad – v případě zájmu se vždy dají hledat alternativní cesty, jak příslušné komponenty do země dostat.

Podle statistik ministerstva vyvezl v roce 2021 Tchaj-wan do Ruska zboží v hodnotě 1,3 miliardy amerických dolarů a naopak dovoz dosáhl hodnoty 5 miliard amerických dolarů. Obchod s Ruskem představoval 0,76 % celkového tchaj-wanského obchodu.


Source: Diit.cz by diit.cz.

*The article has been translated based on the content of Diit.cz by diit.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!