Švédové odčinili sobotní debakl s Českem, v severském derby porazili Finy 2:0


Aktualisierung: 01.05.2022 14:52

Ostrava – Hokejisté Švédska odčinili na Českých hokejových hrách v Ostravě sobotní debakl 3:9 s domácím týmem a v severském derby porazili Finsko 2:0. Na třetím podniku série Euro Hockey Tour v sezoně si tak připsali druhé vítězství. Stejně jako ve čtvrtek proti Rakousku (1:0) vychytal čisté konto brankář Marcus Högberg.

Švédové přeskočili Finy v čele tabulky turnaje a jejich dnešní triumf otevřel cestu k celkovému prvenství českému reprezentačnímu týmu, který hraje první turnaj pod koučem Karim Jalonenem. K tomu, aby Češi obhájili loňské první místo z Prahy, potřebují v utkání od 16 hodin proti Rakousku získat alespoň dva body.

Olympijští vítězové Finové šli do zápasu s vědomím, že jim dva body zajistí turnajový primát, ale od začátku hledali velmi těžko cestu do šancí. Do vedení tak šli Švédové, poté co se v 9. minutě proháčkoval útočným pásmem přes tři soupeře Söderblom a se stejným přehledem zametl puk za pravým betonem gólmana Olkinuory do branky. Finský gólman měl krátce před přestávkou štěstí, když soupeř nepotrestal jeho daleký výlet z branky.

V úvodu druhé části neuspěl Lang. Po polovině utkání ale slavili Švédové podruhé, když obránce Roos při pokusu od modré čáry využil dokonalé clony Karlkvista před Olkinuorovým brankovištěm. Ze sóla pak neuspěl Söderblom, na druhé straně minul ostrou ranou Rajala.

Čtyři minuty před koncem mohl vrátit Finy do hry Kaski, jenž pálil dvakrát v rozmezí pár sekund z velmi dobrých pozic, ale ani jednou na Högberga nevyzrál. Švédové si pak bez větších problémů poradili i při dlouhé hře Finů bez gólmana.

Schweden – Finsko 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Söderblom (Roos, Pudas), 31. Roos (F. Olofsson). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek – Lederer, Rampír. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Anzahl: 3571.

Schweden: Högberg – A. Lindholm, Tömmernes, Pettersson, Själin, Pudas, Roos – Friberg, Wallmark, Nordström – L. Karlsson, Kellman, Bromé – Söderblom, Aman, Lang – Karlkvist, F. Olofsson, Rosdahl. Trener: Markus Akerblom.

Finsko: Olkinuora – Kaski, M. Lehtonen, Vatanen, Maalahti, J. Hietanen, Saarijärvi, Pokka, Ohtamaa – Hartikainen, S. Manninen, M. Aaltonen – Ojamäki, V. Filppula, Rajala – Palmu, Sallinen, H. Pesonen – M. Anttila, Mäenalanen, Nenonen. Trener: Jukka Jalonen.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!