Spotify na smartfonach dostanie jedną z najlepszych funkcji z PC

Spotify wprowadzi na smartfony jedną z najlepszych funkcji z aplikacji na komputery i przeglądarkowej wersji serwisu streamingowego.

Szwedzka firma od jakiegoś czasu intensywnie rozwija funkcje dotyczące społeczności. Niedawno wprowadzono Spotify Live, pozwalające na prowadzenie podcastów na żywo, a następnie dodano funkcję Blendów, dzięki czemu Spotify tworzy playlisty dla grupy znajomych wo oparciu o ich gusta i ulubione piosenki oraz najczęściej słuchanych.

Spotify dzięki integracji z Facebookiem i możliwości obserwowania wybranych kont na platformie pozwalało podglądać, czego aktualnie słuchają nasi znajomi. W teorii to mały dodatek, który w żaden sposób nie jest niezbędny – użytkownikom szwedzkiej platformy przypadło to jednak do gustu do tego stopnia, że ​​w internecie pojawiało się mnóstwo głosów proszących Spotify o dodanie tej możliwości również na urządzeniach mobilnych. Wygląda na to, że wreszcie się to spełni.

Funkcję jako pierwszy zauważył Chris Messina von TechCrunch, dzieląc się tym na swoim Twitterze. Redakcja skontaktowała się w tej sprawie ze Spotify i firma potwierdziła, że ​​rozwija zakładkę społeczności dla urządzeń mobilnych, chociaż obecnie znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Strona społeczności ma znajdować się w zakładce Biblioteka. Pod ostatnio aktualizowanymi playlistami będzie znajdować się lista znajomych z informacją kiedy i czego słuchali. Podobnie jak na komputerze, będziemy również widzieć źródło utworu – czy pochodzi z playlisty, albumu danego wykonawcy czy z profilu artysty.

Co ciekawe, niektórym już udało się zobaczyć tę opcję u siebie – chociaż jest w tym jeden haczyk. Mianowicie, w obecnej chwili działa to wyłącznie na iPhone’ach, także jeśli macie smartfon z Androidem, będziecie musieli obejść się smakiem. W celu zobaczenia aktywności swoich znajomych na własnym telefonie niezbędne będzie włączenie Safari i przejście do „spotify:community“ poprzez adres URL. Wymaga to zatem kilku fikołków i jak przyznaje samo Spotify, nie jest w 100% dokończone, także lepiej poczekać na oficjalne wdrożenie tej funkcji do aplikacji mobilnej.

Co sądzicie o podglądzie aktywności znajomych na smartfonach? Chociaż nie jest to funkcja pierwszej potrzeby, to z pewnością miło będzie móc podglądać czego słuchają nasi znajomi w aplikacji mobilnej.

Źródło: TechCrunch, Chris Messina (Twitter)

Archivbild von Depositphotos


Source: AntyWeb by antyweb.pl.

*The article has been translated based on the content of AntyWeb by antyweb.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!