Spotify a Rusko – Boj s cenzurou se nevydařil, služba končí kvůli ostrému zákonu

  • Spotify pozastavuje služby své streamovací platformy v Rusku
  • Platforma chtěla zůstat dostupná v Rusku pro zajištění objektivního zpravodajství
  • Nový ruský zákon vše mění, Spotify se musí pakovat

Spotify v Rusku končí | Foto: Reuters

Na válečný konflikt na Ukrajině reagují různými způsoby téměř všechny velké společnosti na světě, a to včetně těch technologických. Řada z nich se z Ruska úplně stáhla, některé pouze omezily svůj provoz. Spotify své služby v Rusku dosud drželo, ale nyní je už vše jinak.

Spotify gegen Rusku končí

Hudební streamovací společnost Spotify pozastavuje své služby v Rusku. Hlavním impulsem má být nový ruský zákon, který postihuje šíření „fake news“ o armádních tématech vězením. Mezi tyto hoaxy Rusko řadí všechny informace, které pravdivě uvádí, co ruská armáda na území svrchované Ukrajiny dělá za zvěrstva.

Dochází tak k dalšímu omezení ohledně přístupu k objektivním informacím a svobodě projevu. A Vzhledem k tomu, že Spotify si oblíbili tvůrci podcastů všeho druhu, je možné, že by se Spotify velmi brzy dostalo do hledáčku ruské policie a kontrolních orgánů.

Spotify

Spotify je největší streamovací hudební platforma


Čtěte take: WhatsApp gegen Rusku stále funguje. Facebook und Instagram přitom Putin umlčel


Jde ve šlépějích dalších velkých společností

Spotify již dříve uzavřelo kvůli válce na Ukrajině svoji pobočku v Rusku. Služby nechalo spuštěné z důvodů poskytování důvěryhodných a nezávislých zpráv, které jsou na jejich platformě dostupné. Nový zákon, kromě samotných zaměstnanců, má ovšem potenciál zasáhnout i pouhé posluchače.

Již od počátku války na Ukrajině nemůže Spotify v Rusku prodávat své prémiové předplatné kvůli omezením, která zavedli poskytovatelé plateb v souvislosti s mezinárodními sankcemi. Úplným stažením svých služeb se přidává na již velmi dlouhý seznam společností v čele s americkým McDonald’s a třeba Netflixem.

Co si o konci Spotify v Rusku myslíte vy?


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!