Športovci nesmú, funkcionári môžu. Rusi budú na zasadnutí MOV – Ostatné športy – Šport

Na rokovaní Medzinárodného olympijského výboru v Lausanne sa môžu zúčastniť aj členovia MOV – bývalá skokanka o žrdi Jelena Isinbajevová či šéf tenisu Šamil Tarpiščev.

Foto:

Jelena Isinbajevová patrila v nedávnej minulosti k pýche ruského športu.

Ich účasť na vyvoláva otázky najmä v súvislosti s hromadným zákazom účasti ruských športovcov a národných tímov na rôznych športových šampionátoch po celom svete.

Aktuálne napríklad nesmú na MS v hokeji štartovať reprezentácie Ruska a Bieloruska, neustále sa tiež rieši neúčasť tenistov z týchto dvoch krajín na júnovom Wimbledone.

Marek Hamšík Čítajte viac Jeden z najpamätnejších dní v mojej kariére. Hamšík si užíval prvý titul

No vyzerá to tak, že tieto sankcie sa nevzťahujú na ruské funkcionárske špičky, ktoré pôsobia v Medzinárodnom olympijskom výbore (MOV).

Jeho hovorca Mark Adams potvrdil, že bývalá skokanka o žrdi Jelena Isinbajevová, prezident Ruskej tenisovej federácie Šamil Tarpiščev aj bývalý bežec na lyžiach Vitalij Smirnov sa môžu zúčastniť zasadnutia Výkonného výboru, ktoré bude tento týždeň v Lausanne.

„MOV ich volí ako jednotlivcov a potom ich MOV deleguje ako veľvyslancov športových organizácii v ich krajine“, uviedol hovorca MOV.

Ako doplnil, MOV iba odporučil športovým zväzom, aby Rusi a Bielorusi nesúťažili, alebo štartovali len pod neutrálnou vlajkou. Proti Ruskému olympijskému výboru ani ruským členom MOV však neboli uvalené žiadne sankcie.

šport fb šablóna Davame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre… Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by sport.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by sport.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!