Sera s vitamínem C dodají vaší pleti zář. Jak vybrat zu Pravé?

Zdroj: onest, dermalogica, thebodyshop

Pokud jde o péči o pleť, existuje taková svatá trojice: SPF, retinol a vitamín C. Podle předních odborníků na pleť, pokud jste vyzbrojena všemi třemi a používáte je správně, máte téměř zaručeně našlápnuto na jasnou, hladkou a zdravou pleť. Není tedy divu, že právě vitamín C je jednou z nejvyhledávanějších složek péče o pleť. Každopádně se nejedná o žádnou novinku, spíše se mu jen nevěnovala patřičná pozornost, což se ale v poslední době změnilo.

Řekneme to jednoduše, vitamín C je antioxidant, což znamená, že je to opravdu silný prostředek v boji proti oxidačnímu poškození, a to nejen na povrchu pokožky. Hraje také zásadní roli v době, kdy se naše tělo potýká s nachlazením. Při pravidelném doplňováním vitamínu C u dospělých lze zkrátit dobu nachlazení v průměru až o jeden den. Jedná se tedy o velmi cenného hráče pro naše tělo.

zdroj: pexels.com

Odkud můžeme vitamín C získat?

Vitamín C můžeme začlenit do své každodenní stravy tím, že budeme jíst zeleninu a ovoce s vysokou koncentrací vitaminu C. Kůže je však posledním orgánem, který je v procesu trávení řešen, a proto je potřeba aktivně pleti vitamín C dodávat. Ten tak může efektivně pracovat v rámci kožníhometabolu. Prostě a jednoduše – tělo může získat vitamín C z potravy, naše pokožka ho potřebuje doplňovat v rámci naší péče o pleť.

Cos naší pletí vitamín C dělá?

Má schopnost vyrovnat tón pleti, vypořádat se s pigmentací, rozjasnit pleť, zmenšit jemné linky a vrásky a snižovat přirozený úbytek kolagenu. Je to v podstatě šampion proti stárnutí, který podporuje obnovu Elastizität pokožky. To už jsou hodně dobré důvody pro jeho zařazení do naší každodenní péče.

Kdy a jak často používat vitamín C pleťové rutině?

Vitamín C můžete používat každý den a navrstvit ho pod SPF 30 nebo 50+.

Formy vitamínu C v péči o pleť jsou různorodé. Od masek, čistících produktů, očních krémů až po séra či pleťové krémy. Je tedy jen na vás jakou formu si vyberete, případně zda podpoříte např. čistící produkt ještě sérem s vitamínem C.

A produkty v péči o pleť s vitaminem C, na které nedáme dopustit my?


Zdroj: Eins

Onest Vitamin C Gesichtsserum (ones – 890 Kč) – Serum s vysokou koncentrací vitamínu C doplněno o extrakt indického stromu vrcholáku arjuna pro pevnou a zenergizovanou pleť bez otoků a tmavých kruhů a mikroskopických řas pro odpočatý vzhled.


Zdrpj: obchod.dermalogica

Dermalogica Biolumin-C Serum (obchod.dermalogica – 2590 Kč) – vysoce účinné sérum pro rozjasnění pleti. Navíc s obsahem botanických výtažků a chia semínek, které fungují společně s komplexem vitamínu C a vytvářejí přirozenou obranyschopnosti pleti.


Zdroj: die Karosseriewerkstatt

The Body Shop Vitamín C Serum (thebodyshop – 539 Kč) – jemné sérum s obsahem mikro částeček, které odrážejí světlo. Pleť je tak projasněná a zářivá.


Zdrój: notino

La Roche Posay Reines Vitamin C (notino – 1029 Kč) – rozjasňující sérum s vysokou koncentraci vitamínu C. Díky obsahu dalších účinných látek je pleť okamžitě jemnější, hydratovaná a zářivá.


Zdrój: sephora

Ren Clean Skincare Glow Daily Vitamin C Gel Cream (Sephora – 1390 Kč) – gelový veganský krém se stabilizovaným komplexm vitamínu C pomáhá obnovit zářivost, viditelně snižuje výskyt hyperpigmentace a oživí matně vypadající pleť.


Source: MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz.

*The article has been translated based on the content of MODA.CZ – Pánská móda, dámská móda a vše ze světa módy by www.moda.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!