Samsung obviněn z dalších podvodů v benchmarcích, nyní u HDR v jeho TV

Výrobci se sice snaží dodávat na trh produkty lepší, než má konkurence, někdy si ale v hodnocení dopomáhají podvody. Ve světě smartphonů jsme se s tím setkali nejspíš u většiny značek a výjimkou nebyl ani Samsung. Je to jen čtvrt roku, co byl přistižen u toho, že u telefonů Galaxy S22 limitoval výkon s výjimkou Benchmarků. Nějaká ta obvinění v minulosti padla i na adresu televizí a jsou to právě televize, které mají teď nový problém. Na serverech HDTVTest a FlatspanelsHD si totiž všimli zvláštního chování u modelů S95B a QN95B.

Pro testování HDR se používá obrazec, který zabírá 10 % plochy obrazovky. Televize Samsung jsou schopny tento režim rozpoznat, přičemž pak uměle navyšují některé své vlastnosti pro testovací cykly. Ukázalo se totiž, že při 9% zastoupení jsou výsledky výrazně odlišné. Zatímco při běžném sledování a 9% testování televize dosahovala maximálního jasu necelých 1300 nitů, v testovacím cyklu bylo dosaženo více než 2300 nitů, což je o 80 % vyšší jas. Problem je v tom, že toto funguje jen při testu a není možné dosahovat takového jasu dlouhodobě (mohl by dojít k poškození obrazovky). Odlišné byly i výsledky ve věrnosti barev. Samsung slíbil nápravu tak, aby zákazníci dostali konzistentní chování HDR režimů napříč všemi typy obsahu. S95B von už nový firmware měl mit k dispozici.


Source: Svět hardware by www.tvfreak.cz.

*The article has been translated based on the content of Svět hardware by www.tvfreak.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!