S hlavní částí české výpravy by na olympiádu mělo odletět sedm hokejistů


Aktualisierung: 27.01.2022 13:43

Praha – Do dějiště olympijských her v Pekingu dnes s hlavní částí české výpravy odletí sedm hokejistů a čtyři členové realizačního týmu včetně trenéra Filipa Pešána. Zbytek týmu von je měl následovat v dalších dnech, nejpozději 2. února, kdy jsou naplánované odlety dalších českých sportovců.

“I nadále platí, že se každodenně testujeme, a jakmile bude někdo moct a bude volný let, tak bychom ho teoreticky poslali do Pekingu”, uvedl manažer reprezentace Jan Černý v on-line rozhovoru s novináři. Hokejisté i realizační tým totiž musí splnit před odletem předepsaný počet čtyř negativních testů na koronavirus v pěti dnech. “Jsme s Českým olympijským výborem domluveni, že vše budeme od pátku řešit, a doufáme, že hráče (do Pekingu) postupně dopravíme”, řekl.

Dnes večer by, pokud se nestane nic nečekaného, ​​měli odletět obránci Ronald Knot, Lukáš Klok, Jakub Jeřábek, David Sklenička a Libor Šulák a útočníci Tomáš Hyka s Radanem Lencem. Vedle Pešána je doplní i kustod Petr Šulan, fyzioterapeut Radovan Sakaláš a kondiční trenér Dominik Kodras.

V Praze tak nyní zůstanou brankáři Šimon Hrubec, Roman Will a Patrik Bartošák, obránce Vojtěch Mozík, útočník Lukáš Sedlák a cestující náhradník David Tomášek. Dnes se k týmu připojil i další forvard Michael Špaček, jenž ale zatím čeká v izolaci na hotelu na výsledky testů.

Další hokejisté se budou k týmu připravujícímu se v Praze připojovat postupně poté, co dohrají v klubech. Theoreticky až 2. února na letišti by se měli hlásit útočníci Sparty Michal Řepík a Vladimír Sobotka, David Krejčí z Olomouce a náhradník Matěj Blümel, kteří mají o den dříve ještě hrát extraligu. Vedení Třince již avizovalo, že obránce Davida Musila a Tomáše Kundrátka uvolní už před úterním utkáním.

„Hráče už nyní testujeme, hráče ze Sparty prakticky každý den, ve středu jsme testovali hráče Třince, Davida Krejčího z Olomouce i zástupce Pardubic.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!