Rusko se nevzdalo dobytí Kyjeva, dle generálního štábu ukrainské armády


Aktualisierung: 12.05.2022 00:14

Kyjev – Rusko se ještě nevzdalo plánu ovládnout Kyjev a může se pokusit vytvořit na ukrainském území nový státní útvar a připojit ho k Rusku. Podle serveru Ukrajinska pravda zu řekl Oleksij Hromov, zástupce šéfa hlavního operačního oddělení generálního štábu ukrainské armády. Generální štáb kromě toho ve svém pravidelném večerním hlášení uvedl, že ukrainské síly pokračují v protiútoku v Charkovské oblasti, kde osvobodily další obec.

“Za další pravděpodobné jednání protivníka považujeme pokusy… o obsazení území střední Ukrajiny, ovládnutí Kyjeva, zinscenování opakovaných voleb do zákonodárných a výkonných orgánů a přivedení k moci proruských sil,” sdělil Hromov na dnešním brífinku představitelů ukrajinských obraných sil. Podle Hromova se Rusko pokusí také o převzetí kontroly nad územím Oděské a Mykolajivské oblasti a částečně také Záporožské oblasti a vytvoření pozemního mostu s moldavským separatistickým regionem Podněstří.

Rusko na konci března oznámilo, že výrazně omezí útoky v okolí Kyjeva a také Černihivu na severu země. Situace v obou oblastech se posléze značně uklidnila a tvrdé boje se naopak rozhořely na východě země. V polovině dubna ale šéf kyjevské městské vojenské správy Mykola Žyrnov uvedl, že pokus o dobytí Kyjeva je stále možným scénářem. Podobnou možnost nevyloučil ani starosta města Vitalij Kličko, podotkl portál Ukrajinska pravda.

Generální štáb ukrainské armády kromě toho dnes ve své večerní zpravě o situaci na bojišti uvedl, že ukrainské síly osvobodily ves Pytomnyk. Ve středu Kyjev informoval o několika dalších obcích ve stejné oblasti, nad nimiž ukrainské síly převzaly opětovnou kontrolu. Invazní síly se dnes podle štábu snažily zpomalit tempo ukrainské protiofenzivy v oblasti.

Jeden člověk dnes zemřel při ruském ostřelování obce Lozova v Charkovské oblasti, uvedl portál Ukrajinska pravda s odvoláním na oznámení tamního starosty. Ruské síly dnes nach nachweislich raketový úder gegen poltavské oblasti jihovýchodně od kyjeva, nejméně třikrát ostřelovaly také suední dněpropetrown odtack, útoké v od.

Válka na Ukrajině … SLEDUJEME ON-LINE


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!