Rusija kariauja žiauriai, bet galėtų dar žiauriau: kas sulaiko V.Putiną?

Rusija galėtų agresyviau atakuoti Ukrainos geležinkelius, kelius ir tiltus, kad sustabdytų Vakarų ginklų srautą į fronto liniją. Ji galėjo subombarduoti daugiau infrastruktūros aplink sostinę Kyjivą, kad Vakarų lyderiams būtų sunkiau aplankyti prezidentą Volodymyrą Zelenskį, šitaip pademonstruojant vienybę ir ryžtą.

Ir Rusija gali padaryti daug daugiau, kad pakenktų Vakarams – nesvarbu, ar tai būtų kibernetinė ataka, sabotažas, o galbūt dar labiau apribotas energijos eksportas į Europą.

Atrodytų, kad padėtį iš dalies galima paaiškinti visiška nekompetencija: pirmosios karo savaitės aiškiai parodė, kad Rusijos kariuomenė yra skystesnė, nei buvo manyta prieš invaziją.

Vis dėlto JAV ir Europos pareigūnai taip pat teigia, kad prezidento Vladimiro Putino taktika pastarosiomis savaitėmis atrodė nepaprastai atsargi – puolimas Rytų Ukrainoje lėtas, Ukrainos infrastruktūra naikinama palyginti santūriai, vengiama imtis veiksmų.

Akivaizdus santūrumas kovos lauke prieštarauja Rusijos valstybinės televizijos pompastikai – joje Maskva vaizduojama kovojanti egzistencinėje kovoje su Vakarais ir atvirai kalbama apie branduolinių ginklų naudojimą.

Kyla klausimas, ar karui įsibėgėjus V.Putinas nepakeis savo taktikos ir neims kovoti agresyviau.


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!