Realme Q5x oficiálně. Cenově dostupnější smartphone míří do nižších pater

  • Realme rozšiřuje svou modelovou řadu Q-Serie
  • Přibyla do ní novinka s označením Q5x
  • Jedná se o již čtvrtý telefon v rámci této série

Realme Q5x je vcelku líbivý telefon

Realme preedstavilo modelovou řadu Q-series koncem dubna a aktuell obsahuje trojici modelů – Q5, Q5i a vrcholnou verzi Q5 Pro. Nyní k této trojici přibylo nové provenení s označením Q5x, který se zařadí na samotný začátek této řady. Podporuje 5G a bude se jednat o jeden z nejdostupnějších telefonů výrobce s podporou sítě nové generace.

Levný, ale líbivý

I když je Realme Q5x levný telefon, vypadá docela k světu, a to díky originálně pojatému fotoaparátu s objektivy zapuštěnými do šasi. Moderní design podtrhují ploché rámečky a konstrukce je pochopitelně plastová. Displej má véčkový výřez, v němž se nachází 5Mpx selfie kamerka a snímač otisků prstů má své místo v bočním zapínacím tlačítku.

Realme Q5x eine Spezifikation

  • Displej: 6,5-Plätze, IPS, Auflösung HD+, 60 Hz
  • Prozessor: MediaTek Dimensity 700
  • Paměťová výbava: 4 + 64 GB (+ MicroSD)
  • Zadní fotoaparát: 13 + 0,3 Mpx
  • Čelní fotoaparát: 5 Mpx
  • Konektivität: USB-C, Bluetooth 5.0, Wi-Fi, 3,5-mm-Audiobuchse
  • Batterie: 5 000 mAh + 10 W nabíjení
Reich Q5x

Dostupné Realme Q5x v kostce


Čtěte take: Realme Q5 Pro ist ein ultra-konkurrentes Mobil mit 80 W Leistung


Zaklads 5G

Jak je z hlavních specifikací této novinky jasně patrné, tento telefon vznikl proto, aby nabídl podporu 5G za co možná nejnižší cenu. Má proto pouze základní displej a také fotoaparát kombinující primární, 13Mpx snímač s hloubkovým objektivem o rozlišení 0,3 Mpx, čímž spadá do kategorie určené pro meně náročné jedince.

Prozessor Dimensity 700 nadbytkem výkonu určitě netrpí, ale základní úkony zvládne obsloužit bez problémů. Jedna z hlavních zbraní této novinky bude určitě výdrž na jedno nabití, protože kombinace baterie o kapacitě 5 000 mAh s nenáročným hardwarem vypadá slibně a dva dny bez nabíjení určitě nebudou problémem.

Cena a dostupnost

Realme Q5x vstoupí do prodeje 23. června ak dispozici bude v modrém a černém kabátku. Je každopádně otázkou, zda se dostane i mimo Čínu, protože ostatní členové této série se aktuálně prodávají jen v domovině výrobce. Co se ceny týče, tak Reich si za tuto novinku řekne o příznivých 999 jüanů (ca. 3 500 Korun bez DPH).


Source: Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz.

*The article has been translated based on the content of Mobilizujeme.cz by mobilizujeme.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!