Rakousko oznámilo rekordních přes 43.000 nově infikovaných


Počet případů v Rakousku strmě stoupá s nástupem vlny způsobené nakažlivějšívarianteou omikron. Podle agentury APA se nynější počty nacházejí na horní hranici odhadů zdravotnických úřadů. Sedmidenní Inzidenz, která udává, kolik lidí se v průměru nakazí na 100.000 obyvatel, je nyní vyšší než 2200. V nemocnicích je 1315 pacientů s covidem-19, z nich 180 na jednotkách intenzivní péče.

Kancléř Karl Nehammer ve středu oznámil, že vláda od pondělí ukončí plošnou uzávěru pro neočkované lidi, která v zemi platí přes dva měsíce. Odůvodnil to tím, že opatření již nedává smysl, neboť vzhledem ke zjevně menší závažnosti onemocnění způsobovanéhovarianteou omikron nehrozí přetížení nemocnic.

Po nákaze koronavirem zemřelo v Rakousku za poslední den dalších 12 lidí, od počátku pandemie tak země registruje 14.042 úmrtí.


Source: EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz.

*The article has been translated based on the content of EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!