První třetina byla dobrá, ale pak jsme se báli hrát, mrzelo Krejčího


Aktualisierung: 28.05.2022 23:47

Tampere (Finsko) – David Krejčí byl prvním střelcem semifinálového zápasu mistrovství světa mezi českými hokejisty a Kanadou. Z národního týmu ale zůstal nakonec také jediný, zatímco soupeř se prosadil hned šestkrát. Krejčí k tomu obhájcům titulu nechtěně dopomohl vyloučením, které označil za vtip. Zdůraznil, že pokud nechce mužstvo odjet z Finska s prázdnou, musí v nedělním souboji o bronze proti USA předvést výrazně lepší výkon.

“První třetina byla dobrá. Škoda toho inkasovaného gólu na jejím konci… Kanaďani pak dali góly z přesilovek a bylo to těžké. Zatímco ale první třetina byla dobrá, pak jsme se báli hrát. Jen jsme puk odhazovali, j jsme prostě přestali hrát, nechtěli jsme vůbec puk,” uvedl v rozhovoru s novináři Krejčí, jenž přesilovkovým gólem po nahrávce Romana Červenky otevřel skóre. “Červus mě hezky našel, ale to je teď k ničemu.”

Předzápasové odhodlání se nakonec nepromítlo do výkonu národního týmu na ledě. “Každý se musí sám podívat do zrcadla, proti Spojeným státům o bronze to musí být úplně jiný výkon. Medaili jsme neudělali hodně dlouho. Byla by to hezká náplast. Ale tolik chyb, co tam bylo… Musíme chtsít proč, ale prostě to tam dnes nebylo“, přemítal Krejčí.

Mužstvo jako kdyby zlomil vyrovnávací gól Kanady těsně před první přestávkou. “Myslím, že první třetina byla solidní, ale bohužel. Kanaďani dali góly z přesilovek, které by v NHL vůbec nepískli. Musíme to brat, jak to je. Ale když to řeknu anglicky, tak je to joke, co tam nějacívedli př. Polovina těch faulů by v NHL nebyla,” prohlásil Krejčí, jehož Mathew Barzal poslal zpět do hry už po 20 sekundách z trestu.

Podle Krejčího bude důležité, aby tým hodil neúspěch za hlavu a pokusil se dosáhnout alespoň na bronze. “Musíme ale chtít hrát. Jestli přijdeme jak dnes, tak můžeme odjet hned”, uvedl.

Podle kapitána Romana Červenky byla škoda, že se týmu nepovedlo zvýšit na 2:0. “První třetina byla podle našeho scénáře. . Kanaďani proměnili dvě přesilovky a my pak byli všude pak druzí,” mrzelo Červenku.

Tresty za oplácení Krejčího a Davida Pastrňáka nechtěl komentovat. “Nevím, co na to říct. Potřebujeme se už soustředit na neděli, tohle je za námi. Bylo to špatný a nepovedlo se to. Je to škoda, protože jsme zápas rozehráli dobře, opravdu jsem cítil, že všechpakoulen by šlape.ajen. Aleno šlape.ajen soupeř všude první. Když Kanaďani vedou, tak si věří. Je složité napadat, když jsme všude a nikde”, řekl Červenka.

Připomněl, že i bronz by měl pro český hokej velkou hodnotu po desetiletém čekání na zisk medaile. „Jestli chceme medaili, tak ten dnešek musíme z hlavy škrtnout. Zápas přijde hrozně rychle, ukáže se, jak moc tu medaili budeme chtít. připravit hlavy, ať tam v neděli necháme všechno. Zase si musíme všichni pomáhat,” uvedl Červenka.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!