Průša preedstavuje vlastní modulární box pro 3D Tiskárny MK3S+


Český výrobce Průša představil vlastní verzi boxu pro 3D tiskárny. Modulární krabice umožní lepší kontrolu nad teplotou, sníží hluk při tisku a zabezpečí tiskárnu před odcizením i požárem.

Tiskárny Průša jsou již řadu let známé po celém světě díky své kvalitě a podpoře od výrobce. Česká firma nyní představila novinku v podobě originálního boxu určeného pro nejpopulárnější verzi 3D tiskárny MK3S+. Original Prusa Enclosure byl navržen s ohledem na kounitu, bezpečnost a pro sestavení nemusíte nic dalšího objednávat nebo tisknout.

Originales Prusa-Gehäuse má rozměry 530 (šířka) × 545 (výška) × 640 (hloubka) mm, případně 715 mm na hloubku s nainstalovaným displejem na vnější straně. Celá nosná konstrukce je z plechu, oproti často plastovým protějškům. Průhledné bočnice jsou vyrobeny z PETG.

Rozměry boxu

Boxy lze na sebe skládat a jejich design umožňuje osazení řady komunitou vymyšlených doplňků jako například držáky na nářadí, trysky nebo odkladač tiskových plátů.

Anlage von měl pomoci s tisknutím prakticky všech materiálů. U těch méně náročných může docházet při nekontrolování teploty k lehké deformaci a odlepení od podložky. Pokročilejší materiály jako PC CF, Nylon, PP und další vyžadují ještě preciznější nastavení teploty. Zároveň v boxu dochází ke snížení hluku, menšímu usedávání prachu a tím pádem prodloužení životnosti tiskárny.

Vnitřek boxu si tiskárna vyhřeje sama pomocí podložky. Průša zmiňuje, že přídavné aktivní vyhřívání von bylo užitečné pouze v chladném prostředí, jako jsou garáže. Při běžné pokojové teplotě si tiskárna uzavřený kvádr s přehledem zahřeje. Naopak pro tisk PLA je doporučeno mit box otevřený.

Uvnitř boxu můžou mit uživatelé nejen tiskárnu, ale i MMU2S (upgrade pro tisk více materiálů současně) a samotnou cívku. Ovládací displej lze ponechat na tiskárně, nebo ho umístit vně boxu. Samotný zdroj se umisťuje také mimo krabici a zájemci mohou přikoupit rychlospojku napájení, pokud plánují tiskárnu často z boxu vynášet. Průša zákazníkům do balení přidává výztuhu konstrukce tiskárny nahrazující odmontovaný zdroj.

Zdroj si nasává čerstvý vzduch díky externímu umístění

Základní Gehäuse stojí 8 999 Kč a expedice začne v červenci letošního roku. K dispozici jsou i volitelná vylepšení. Jmenovitě jde o LED podsvícení (999 Kč), mechanický zámek (599 Kč), filtrační systém (1 949 Kč), protipožární systém (3 190 Kč) und rychlospojka napájecího kabelu (1 199 Kč).

Průša zmiňuje, že například protipožární systém a mechanický zámek jsou určené spíše pro školy a veřejné dílny. Brzo bychom se měli dočkat také vylepšení v podobě smart boxu. Ten bude kombinovat chytré LED osvětlení signalizující stav tisku, elektronický zámek, čtečku RFID, pokročilá teplotní čidla, senzor vlhkosti a senzor ultra-jemných částic.

Základní cena 8 999 Kč rozhodně není nízká. Průša má na svém webu stále k dispozici podrobný návod ke stavbě Aktuelle Version Prusa Enclosure V2. Zde ovšem uživatelé musejí řadu součástek sami vytisknout a nakoupit nejen nábytek (stolek Ikea Lack), ale i montovací díly, plexisklo a spojovací materiály. Original Prusa Enclosure je tak alternativeou pro ty, kteří nechtějí shánět řadu dílů v různých obchodech. Celá krabice i tak přijde nesestavená, ačkoliv se vším potřebným.

V budoucnu se dočkáme i menšího boxu pro tiskárnu Prusa Mini(+). 3D-Tiskárny seženete iu našeho partnera CZC.cz.


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!