Při výbuchu v luxusním hotelu v Havaně zahynulo nejméně osm lidí


“První náznaky ukazují, že výbuch způsobil únik plynu”, uvedl kubánský prezident, který se dostavil na místo neštěstí. Provládní server Cubadebate krátce po výbuchu napsal na základě svědectví lidí, kteří se nacházeli na místě, že explozi mohly způsobit plynové lahve.

„Bylo to jako zemětřesení“, řekla agentuře AP žena, která bydlí nedaleko hotelu. V okolí hotelu bylo zničeno i několik automobilů a na místě je velký počet policejních i záchranářských jednotek. Ty prohledávají útroby budovy a sutiny.

Podle agentury EFE z hotelu stoupá hustý dým, který je vidět z většiny hlavního města. Výrazně poničená jsou první tři podlaží hotelu a vnější fasáda. Škody ale vykazují i ​​zbylá tři patra budovy.

Guvernér Havany Reinaldo García Zapata uvedl, že hotel byl v rekonstrukci, a proto v něm nebyli ubytovaní turisté.

Hotel Saratoga stojí v jedné z nejrušnějších částí Havany. Podle agentury AFP se jedná o pětihvězdičkový hotel s 96 pokoji. Saratoga byla považovaná za jedno z nejluxusnějších zařízení ve městě. V minulosti v tomto hotelu bydleli významní politici, podnikatelé či celebrity. V posledních letech však hotel přišel o část movité klientely kvůli otevření nových zařízeních v kubánské metropoli.


Source: EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz.

*The article has been translated based on the content of EuroZprávy.cz by eurozpravy.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!