Při pátečním losu fotbalového MS bude ve hře 37 týmů, míst je 32


Aktualisierung: 30.03.2022 21:49

Dauhá – Poprvé v téměř stoleté historii fotbalových mistrovství světa se bude páteční los v Dauhá týkat více týmů, než kolik se jich zúčastní závěrečného turnaje v Kataru. V době slavnostního ceremoniálu bude kvůli ruské invazi na Ukrajinu a koronavirové pandemii známých pouze 29 z 32 účastníků. V osudí se tak objeví i pět celků, kterých se šampionát v listopadu a prosinci nakonec týkat nebude.

Po sedmi zemích, které si v úterý zajistily účast, je známých 27 mužstev. V noci na čtvrtek se rozhodne o dalších dvou postupujících ze Severní a Střední Ameriky, kterými nejspíš budou USA a Mexiko.

O tři zbývající místa si osm týmů zahraje až v červnu. Wales se ve final evropské baráže utká s vítězem odloženého semifinále mezi Skotskem a Ukrajinou. Dva zápasy intercontinentálního play off se odehrají 13. a 14. června v Dauhá. Střetnou se v nich lepší z duelu Austrálie – SAE s Peru a zástupci Oceánie (Nový Zéland) a Severní Ameriky (pravděpodobně Kostarika).

Při losování bude 29 kvalifikovaných týmů rozděleno do čtyř košů podle žebříčku FIFA. Hosttitel Katar, jejž čeká premiérový start mezi elitou, bude v prvním koši společně s úřadujícím šampionem Francií, Belgií, Brazílií, Argentinou, Anglií, Španělskem a Portugalskem. Pro tři dosud neznámé účastníky nechá FIFA při losování místo ve čtvrtém koši. Ve skupině se s výjimkou Evropy nemohou potkat týmy ze stejného kontinentu.

Světový šampionát se bude konat od 21. listopadu do 18. prosince.

Přehled dosud známých účastníků MS (27 z 32):

Evropa (12 z 13): Belgie, Německo, Dánsko, Anglie, Francie, Chorvatsko, Nizozemsko, Švýcarsko, Srbsko, Španělsko, Portugalsko, Polsko.

Afrika (5 z 5): Senegal, Ghana, Maroko, Tunisko, Kamerun.

Jižní Amerika (4 z 4,5): Brasilien, Argentinien, Ekvádor, Uruguay.

Asie (4 z 4,5 plus pořadatel): Írán, Korea, Japonsko, Saúdská Arábie, Katar.

Severní a Střední Amerika (1 z 3,5): Kanada.


Source: České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!