POZOR na podvodné SMS a hovory! Ľudia prišli už o tisíce eur

Ilustračný obrázok k článku Polícia opäť varuje: POZOR na podvodné SMS a hovory!  Ľudia prišli už o tisíce eur

Častými prípadmi podvodov sú falošné SMS správy v mene bánk, ktoré žiadajú o kliknutie na internetový odkaz.

Častými prípadmi podvodov sú falošné SMS správy v mene bánk, ktoré žiadajú o kliknutie na internetový odkaz.

Ilustračný obrázok k článku Polícia opäť varuje: POZOR na podvodné SMS a hovory!  Ľudia prišli už o tisíce eur

Obete telefonických a internetových podvodníkov pribúdajú napriek tomu, že na nich policajti pravidelne upozorňujú. Uviedla zu bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Podvodníci a falošné správy

Priblížila, že jeden z telefonických podvodov sa stal aj v pondelok (9. 5.), keď staršieho pána kontaktoval páchateľ vystupujúci ako lekár. Ten ho informoval o údajnej autonehode jeho syna, v dôsledku ktorej má mať zranený jazyk a nemôže rozprávať. „V požiadavkách ‚lekára’ bolo vyplatenie sumy 9000 eur, aby sa táto autonehoda neriešila cez políciu,“ doplnila s tým, že po tejto informácii odišiel poškodený do svojej banky a peniaze páchateľovi vyplatil.

Častými prípadmi podvodov sú aj falošné SMS správy v mene bánk, ktoré žiadajú o kliknutie na internetový odkaz. „Po otvorení mali poškodení zadať svoje prihlasovacie údaje do aplikácie internet banking. Po tomto úkone v prvom prípade odišla z účtu poškodenej suma vo výške 1500 eur a kým poškodená vykonala blokácie v danej banke, tak jej odišlo ďalších 500 eur,“ uviela Šimková. V ďalšom prípade poškodený po kliknutí na daný odkaz prišiel o viac ako 2000 eur.

Zdôraznila, aby ľudia intenzívne komunikovali so svojimi staršími príbuznými o tejto hrozbe. „V prípade takýchto správ, telefonátov, neposkytujte žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám či produktom,“ upozornila hovorkyňa.

❗NEVERTE VŠETKÉMU ČO VÁM ROZPRÁVAJÚ, ALEBO OD VÁS ŽIADAJÚ❗ ❗NENECHAJTE SA NACHYTAŤ❗ ☝Každý týždeň vás informujeme o…

Geschrieben von Polícia SR – Bratislavský kraj An Dienstag, 10. Mai 2022

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR

Najčítanejšie zo Slovenska

Source: Dnes24.sk by www.dnes24.sk.

*The article has been translated based on the content of Dnes24.sk by www.dnes24.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!