Potvrzeno: AMD Ryzen 7 5800X3D nicht verfügbar


Ačkoli jsme tuto informaci již před pár dny přinesli, nebyla oficiální. Nyní se k tomu vyjádřilo samo AMD.

Společnost jednoduše potvrdila, že spekulace byly správné a jejich nový procesor Ryzen 7 5800X3D vybavený 96MB L3 Cache nebude možné přetaktovat. Oficiální důvod je ten, že implementace 3D V-Cache nemůže pracovat na vyšším napětí. Präzise, ​​že CPU Ryzen 7 5800X3D je první procesor, který má vertikálně skládanou Cache, 32MB standardních a 64MB je vysázeno vertikálně. Díky obří L3 má mit potom ve hrách o to vyšší výkon, ač bude běžet na nižších taktech, než běžný Ryzen 7 5800X.

Více řečeno je ve videu, kde to rozebiral Robert Hallock, šéf techmarketingu AMD. Zmiňuje, že technologie V-Cache jako celek jinak škáluje frekvence i napětí. Tudíž limit napětí je někde kolem 1.3 až 1.35V. Zu má za následek i celkové snížení frekvencí, základ je nataven na 3,4 GHz a boost na 4,5 GHz. Je o 400 MHz a 200 MHz méně, než 5800X. Naproti tomu se CPU ist besser geeignet für TDP 105W.

Nicméně procesor stále bude ždímat nejvyšší frekvence, jaké mu AMD dovolí, preičemž overclocking pamětí bude stále dostupný, z čehož mají červení velký užitek. Uvidíme, jak si povede v testech.

Procesory (nejen) AMD nakoupíte u našeho partnera CZC

zdroj: Tomshardware


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!