Polícia upozorňuje vodičov, aby v teple nezabúdali deti a zvieratá v aute – Domáce – Správy


Bratislavská krajská polícia upozorňuje vodičov áut, aby v teple zvýšili pozornosť a nezabúdali v uzamknutých autách nielen svojich domácich miláčikov, ale ani deti. Polícia to uviedla v nedeľu na sociálnej sieti v súvislosti s očakávanými vysokými teplotami vo viacerých lokalitách Slovenska.

„Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat,“ uviedlask bratislavsk. V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. „Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa,“ vysvetlila polícia.

Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade polícia odporúča zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.

Aj toto leto budú preventisti v Bratislavskom kraji vykonávať preventívne activity zamerané predovšetkým na frekventované miesta, ako sú napríklad parkoviská pri nákupných centrách.


Source: Pravda – Správy by spravy.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Správy by spravy.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!