Parker Chomerics chrání drony pomocí stínění EMI

Divize Parker Chomerics představila nová řešení na ochranu dronů před elektromagnetickým rušením a přehřátím. Drony fungující v blízkosti vysílačů mobilního signálu, budov, antén, vedení vysokého napětí a dalších překážek mohou být zasaženy vážným elektromagnetickým rušením (EMI), které ohrožuje jejich výnkon a bezpečnost. Dalším významným problémem je přehřátí způsobené vysokým procesním zatížením elektroniky dronu a výkonných rotorů.

Zvládání výzev EMI vyžaduje vysoce účinné stínění, které chrání vnitřní elektroniku před selháním. Rovněž je vyžadováno tepelné řešení umožňující efektivní provoz dronu tím, že zabrání riziku přehřátí.

Předpokladem pro komerční úspěch je to, aby drony mohly být vyráběny hromadně. Jakékoliv řešení stínění von tedy mělo umožňovat použití automatizovaných metod, aby se snížily náklady na montáž. Drony také vyžadují řešení, která mohou snížit hmotnost a umožnit efektivní připojení dronu k řídicí jednotce. Klíčovou charakteristikou je také odlnost proti povětrnostním vlivům.

Pro splnění těchto požadavků se používá těsnění EMI Parker Chomerics CHOFORM 5575, Form-in-Place (FIP). Tento roboticky dávkovaný materiál lze přímo aplikovat na hliníkový odlitek dronu, aby fungoval jako bariéra, která zastaví vzájemné propojení elektrických obvodů a případné předčasné selhání.

PAREU918A CHOFORM-2225

Těsnění CHOFORM 5575 je postříbřený silikonový materiál plněný hliníkem vytvrzený proti vlhkosti, který nabízí účinnost stínění až 80 dB.

Použijete-li těsnění FIP, ušetříte až 60 % prostoru a hmotnosti v krytu dronu, protože příruby mohou být úzké až 0,76 mm.

Těsnění CHOFORM 5575 má při nanášení na hliník vysokou odlnost proti korozi a zabraňuje galvanické korozi v elektronické skříni.

Pro zmírnění tepelných vlivů vyvinula divize Parker Chomerics Gel THERM-A-GAP-GEL 37. Tento produkt nabízí tepelnou vodivost 3,7 W/mK a používá se k vedení tepla z čipové sady do pouzdra dronu.

PAREU918A 65-00-GEL37-0030-2225

Tento předem vytvrzený jednosložkový termální gelový materiál lze automatizací dávkovat přímo na čipovou sadu, což výrazně zkracuje dobu výroby. THERM-A-GAP GEL 37 má měkkou pastovitou konzistenci, která eliminuje jakékoliv namáhání elektronických součástek a nevyžaduje žádné míchání ani vytvrzování.

Přidání stínění EMI a tepelného řešení do dronu prostřednictvím automatizovaných metod zlepšuje produktivitu a zkracuje dobu uvedení na trh.

Další informace o řešení stínění EMI a tepelném řízení najdete na www.parker.com/chomerics.


Source: Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz.

*The article has been translated based on the content of Aktuality – 2D a 3D CAD Design Software by www.cad.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!