Oscar’a damga vuran ‘tokat’ skandalı sonrası Jada Pinkett Smith’ten ilk açıklama!


94. Oscar Ödülleri, geçtiğimiz gece Los Angeles’taki Dolby Theatre’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 2022 Oscar Ödülleri Töreni’nde ödüllerden ve ödül alanlardan çok, oyuncu Will Smith’in sahneye çıkarak komedyen Chris Rock’a tokat atması konuşuldu.

Komedyen Chris Rock’a, eşi Jada Pinkett Smith’in ‘alopesi’ hastalığı nedeniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espriler yapması üzerine sahneye çıkarak tokat atan Will Smith, yerine dönünce de sahneye doğru; “Karımın adını ağzına alma” diye bağırmış ve Rock’un açıklama yapma girişimini engelleyerek aynı ifadeleri daha sert bir şekilde tekrarlamıştı.

GÖZYAŞLARIYLA ÖZÜR DİLEDİ

53 yaşındaki oyuncu, ödülünü almak için sahneye çıktığında gözyaşlarıyla özür dilemiş ve Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an” demişti. Smith’in tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememesi dikkat çekmişti.

‘König Richard’ filmindeki rolüyle ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görülen Will Smith’in Chris Rock’a attığı tokada ünlülerden tepki gelmiş ve ardından Akademi’nin Twitter sayfasında yapilan paylaşımda şiddetin hiçbir þekilde hoş görülmeyeceği belirtilmişti.

OSCAR ÖDÜLÜ GERİ ALINIR MI?

Bunun üzerine ünlü ismin ödülün geri alınıp alınmayacağı merak konusu olmuştu. Konuyla Ilgili CNN Türk Canlı Yayınında Konuşan Yunus Emre Erdölen, “Akademi şiddeti Kınayan Bir Tweet Attı, Ama Will Smith’i Kındetin Karşısında Dururken, Bir Kısım da Smith’i Drekledi. ‘Ödül Geri Alınsın’ Talepleri Var Ancak Bu Tek ses değil. O nedenle olur mu bilemiyorum” demişti.

“SINIRI AŞTIM VE HATALIYDIM”

Tüm bu yaşananların ardından sessizliğini bozan Smith sosyal medya hesabından özür mesajı paylaşmış ve „şiddet ihr türü zehirli ve yıkıcı. Benim dün geceki hareketlerim kabul edilemez affedilemez ve. Espriler Isin bir parçasý fakat Jada’nın sağlık durumuyla ilgili bir espri bana çok fazla geldi duygusal ve davrandım. Kamuoyunun önünde senden özür dilemek istiyorum Chris. Sınırı aştım ve hatalıydım. Çok utandım ve hareketlerim olmak istediğim adamı göstermiyor. Dünyada şiddete yer olmamalı” ifadelerini kullanmı.

JADA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Bugüne kadar sessizliğini koruyan Jada Pinkett Smith’ten de konuyla ilgili ilk açıklama Geldi. Instagram hesabından bir paylaşım yapan ünlü isim, „Bu bir iyileşme mevsimi ve ben de bunun için buradayım“ notunu yazarak eşine desteğini gösterdi.

HASTALIK NEDENİYLE SAÇLARINI KAZITTI

Jada Pinkett Smith, saçkıran hastalığı nedeniyle kafasını kazıtmıştı. Chris Rock wird von Demi Moore’un kafasını kazıtarak rol aldığı „GI Jane“ filmine atıfta bulunarak „Jada seni seviyorum, ‘GI Jane 2’ yakında, sabırsızlıkla bekliyorum“ demişti spielen. Espriye önce gülen Will Smith, eşinin moralinin bozulduğunu anlayınca kendini sahneye atmıştı.


Source: Anasayfa Manşet by www.acunn.com.

*The article has been translated based on the content of Anasayfa Manşet by www.acunn.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!