O ülkenin merkez bankası, kripto ticaretine yasak getirdi!


Kripto para birimleri daha yaygın hale gelirken ve dünya çapındaki yetkililer bunları kendi ülkelerinin operasyonlarına dahil etmenin yollarını ararken bile, Arjantin merkez bankası bunun tam tersini yaptı ve kanatları altındaki kurumların kripto varlıkları sunmasını yasakladı.

O ülkenin merkez bankası, kripto ticaretine yasak getirdi!

Arjantin Banco Central de la República Arjantin (BCRA), mali kuruluşların müşterileri için dijital varlıkları içeren işlemleri yürütmesini veya kolaylaştırmasını yasaklayan bir emir yayınladı, otorite 5 Mayıs’ta web sitesinde duyurdu.

Yasağın arkasındaki nedenler

Arjantin Merkez Bankası’na (BCRA’ya) mehr:

„BCRA Yönetim Kurulu tarafından emredilen önlem, finansal hizmetlerin kullanıcıları ve bir bütün olarak finansal sistem için yaratılabilecek bu varlıklarla ilgili işlemlerle ilgili riskleri azaltmayı amaçlamaktadır.“

Merkez bankasının açıkladığı gibi, „finansal kuruluşların faaliyetleri, hem iç talebin hem de ihracatın gerektirdiği yatırım, üretim, pazarlama, mal ve hizmetlerin tüketimini finanse etmeyi amaçlamalıdır.“

Öte yandan, kripto para birimleriyle ilgili sorunun şu olduğunu belirtiyor:

„Bu varlıklarla operasyonlarda yer alan farklı aktörler, genel düzenlemelerden sapmalara neden olabilecek ülkede yerleşik olmayabilir.“

Mayıs 2021’de, bcra ve Ulusal Menkul Kıymetler KomiSyonu’nun (Comisión Nacional de Valores Veya Cnvv), Kripto varlıklarınınınınınınınınınıni -Birylyar × yayarba aß yanym.


Source: Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com.

*The article has been translated based on the content of Teknolojioku Rss by www.teknolojioku.com. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!