Nový rebríček sily vytiahol Nagano či slovenčinu. Hráči spod Tatier sú aj pri Nóroch – MS 2022 – Hokej – Šport

Po jasnom semifinálovom víťazstve 6:1 nad Českom sa Kanaďania dostali opäť na čelo rebríčka sily Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) na MS vo Fínsku.

Foto: ,

Brankár Adam Húska s Jurajom Slafkovským, v popredí kapitán Tomáš Tatar po štvrťfinálovej prehre Slovákov s Fínmi.

Najnovšie vydanie tradičného šampionátového spestrenia, ktoré často ironicky komentuje aktuálnu formu tímov, zaradilo Slovensko opäť na ôsmu priečku.

Autori k nemu napísali: „Nik nám nemôže zabrániť spievať Slovensko“, pričom názov štátu je na rozdiel od zvyšku textu v slovenčine.

Fínsko Slovensko Čítajte aj IIHF prišlo s ďalším rebríčkom sily. Robí si srandu zo Slovenska

Zostavovatelia rebríčka spomenuli Slovákov aj pri Nóroch na 13. mieste, pričom poukázali na talenty spod Tatier: „Trinásť – rovnako ako vek nových slovenských hviezd.“

K lídrovi z Kanady poznamenali, že „toto išlo lepšie ako Nagano“. V tejto reakcii sa vrátili k semifinal olympijského turnaja v roku 1998, v ktorom Česi vyradili „javorové listy“ pred finálovými bránami a neskôr sa tešili z pamätného zlata.

K českému tímu, ktorý si v nedeľu zahrá s Američanmi v zápase o tretie miesto, tvorcovia rebríčka doplnili rečnícku otázku:

„Kto vedel, že Kanaďania majú tak radi odrazené puky?“ Narážali na góly víťazného mužstva v sobotňajšom dueli.

Aj dianie v záverečnom dni turnaja vo Fínsku so súbojmi o titul a tretie miesto budeme sledovať v online prenosoch.


Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by hokej.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!