NLAW füzeleri Rus T-72 tanklarını yok etti


Ingiltere Savunma Bakanı Ben WallaceFinlandiyalı mevkidaşı Antti Kaikkönen ile görüşmek üzere Finlandiya’ya ziyarette bulundu. İngiliz ordusunun Fin askerleriyle birlikte tatbikatını inceleyen Ben Wallacemevkidaşı Kaikkonen ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Ingiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Finlandia ve İsvec‘in olasi Nato üyeliğine ilişkin, „Finlandiya ve İsveç, NATO’nun üyesi olsun ya da olmasın herhangi bir saldırıya maruz kalmaları durumunda Birleşik Krallık yardıma gelecektir“ diye konuştu.

Ben Wallace, Ingiltere’nin, Skandinav ülkeleriyle olan tarihi akrabalık ilişkilerine dikkat çekerek, „İngiliz nüfusunun önemli bir kısmı Vikinglerin soyundan geliyor gibi görünüyor, bu yüzden bu kültürel bağa sahibiz“ dedi.

‘İNGİLTERE’NİN ASKERİ YARDIMI ETKİLİ OLDU’

Ben Wallace, Rusya-Ukrayna savaşına değinerek, „İngiliz yapımı NLAW tanksavar füzeleri Rus kuvvetlerine ait T-72 tankların yok edilmesine yardımcı oldu. Bu savaşta öğrendiğimiz şey; sözde modern Rus askeri unsurlarının, bunun için ödedikleri paraya gerçekten değmediğidir” diye konuştu.

Wallace, Avrupa ülkeleri arasındaki ittifakların “Avrupa’yı daha güvenli hale getirdiğini” sözlerine ekledi.


Source: Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr.

*The article has been translated based on the content of Cumhuriyet Gazetesi – Gündem by www.cumhuriyet.com.tr. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!