Netatmo: Inteligentná meteostanica pre záhradkárov – Technológie – Veda a technika

Smart meteostanica dokáže avízom zaslaným na smartfón upozorniť ak poklesne teplota pod zvolenú hranicu alebo výrazne sa zvýši sila vetra.

Foto:

Smart meteostanica Netatmo.

Inteligentná (smart) meteostanica Netatmo nie je len hračkou, môže byť aj praktickým pomocníkom pre záhradkárov. Napríklad na nej možno nastaviť upozornenie, keď teplota klesne pod zvolenú hranicu, ktoré majiteľovi príde na smartfón. Vďaka tomu možno včas sadenice zakryť.

Meteostanica má aj inteligentný zrážkomer, ktorý udáva presné množstvo zrážok, čo je dôležité pre optimálne polievanie. Užívateľ meteostanice a anemometra si môže napríklad na svojom smartfóne nastaviť aj zasielanie upozornení vždy, keď vietor presiahne rýchlosť 40 km/h. Vďaka tomu bude môcť schovať sadenice umiestnené na okne, záhradný nábytok alebo iné citlivé veci. V závislosti od modelu a konfigurácie sa cena takejto meteostanice pohybuje okolo 160 eur a vyššie.


Source: Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Veda a technika by vat.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!