Nejvýkonnější herní grafika NVIDIA RTX 3090 Ti je konečně oficiálně venku


Pravda, na svět přišla trochu opožděně, ale s tím co se všude děje to můžeme chápat. Teď už stačí jen prodat ty zisky z kryptoměn a objednat tohoto mastodonta.

Největší, nejvýkonnější und nejžravější. Ale za výkon se platí a jak se zdá, 3090 Ti ho bude mit víc než dost, aby s ním i ti nejnáročnější uživatelé chvíli vydrželi. Grafik je postavena na čipu GA102 (28,3 Millionen Kanäle) stejně jako RTX 3090, aber zehn aktiv. Zu znamená 10 752 CUDA Jader, 336 Tensor Jader, 84 SM, ein 84 RT Jader. Boostuje mit 1860 MHz und 24 GB GDDR6X mit 21 Gbps.

Pro porovnání, RTX 3090 Ti má být až o 60% výkonnější, než RTX 2080 Ti. S tím vším se pojí i spotřeba a ta je oficiálně 450W, avšak je jasné, že brutálně přetaktované a vymazlené modely od jiných výrobců se toho nezaleknou a 500W padne jako rubl. Zavádějící cena je 1999 dolarů a většina výrobců již má svou verzi připravenou. Netroufám si ale tipovat, za kolik se bude RTX 3090 Ti prodávat v ČR.


Grafické karty NVIDIA nakoupíte u našeho partnera CZC

zdroj: Tomshardware, Nvidia


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!