Nejlepší biatlonistkou roku je počtvrté za sebou Davidová


Aktualisierung: 17.06.2022 21:30

Praha – Markéta Davidová se stala počtvrté za sebou nejlepší českou biatlonistkou roku. Vítězka malého křišťálového glóbu za vytrvalostní závody Světového poháru uspěla v anketě před Jessicou Jislovou a Terezou Voborníkovou. Cenu převzala na dnešním slavnostním vyhlášení v Národním domě na Vinohradech, které se uskutečnilo po třech letech. Předchozí dva galavečery se nekonaly kvůli pandemii koronaviru.

Pětadvacetiletá Davidová vládne domácí scéně nepřetržitě od roku 2019. Minulou sezonu zahájila triumfem ve vytrvalostním závodě SP v Östersundu. Později byla ve stejné disciplíně šestá v Antholz a vyhrála malý křišťálový glóbus o 12 bodů před Lisou Theresou Hauserovou z Rakouska. V konečném pořadí Světového poháru obsadila 10. místo.

Rodačka z Jablonce nad Nisou sahala po stupních vítězů i na olympijských hrách v Pekingu. V mrazivých podmínkách skončila po nepřesné poslední ráně šestá ve vytrvalostním závodě av závodě s hromadným startem byla čtvrtá.

“Toho ocenění si moc vážím. Možná to bude znít jako klišé, ale vím, že se něco povedlo a že byla i spousta věcí, které se nepovedly. Vím, kde se ještě zlepšit. Na druhou stranu jsem také na spoustá s nimi spokojená“, řekla novinářům Davidová. “Zpětně asi budu nejvíce vzpomínat na olympiádu. Zajela jsem dobré závody. I když to neklaplo, jak bych si představovala, nebo jak by si každý představoval, nebyly to ode mě špatné závody,” doplnila.

Davidová vyhrála také hlasování fanoušků na portálu iDNES.cz, kde dostala 681 hlasů. Druhá Jislová měla o 282 hlasů méně. „Toho si vážím možná ještě víc, protože je fajn, že si diváci váží našich výsledků a že pro nás hlasují“, uvedla Davidová.

Trenérem roku se stal reprezentační kouč žen Egil Gjelland. Největšími nadějemi jsou juniorský mistr světa Jonáš Mareček a Voborníková, která dokonce získala z juniorského MS dvě zlata a jeden bronze. Skokanem roku se stala Jislová, která se posunula z loňského 68. místa v SP na 17. příčku.

Během vyhlášení se představitelé Českého biatlonu rozloučili na dálku s Evou Puskarčíkovou, která po sezoně ukončila kariéru. Jednatřicetiletá závodnice obsadila v individuálních závodech SP dvakrát třetí místo, bronzová byla také se smíšenou štafetou před dvěma lety na mistrovství světa. Po diskvalifikaci ruských biatlonistek by měla dodatečně obdržet bronzovou medaili ze štafety žen z olympiady v Soči 2014.

„Jsme dohodnuti s ČOV, MOV a IBU, že se to bude předávat na příštím Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Takový je plán,“ řekl šéf Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Do Síně slávy byli uvedeni manželé Jiří a Miluše Roučkovi, bývalí reprezentanti v letním biatlonu, trenéři a mezinárodní rozhodčí.

Anketa o nejlepšího českého biatlonistu sezony 2021/22

(hlasování členů Českého svazu biatlonu):

Biatlonista Roku: 1. Markéta Davidová 207 bodů, 2. Jessica Jislová 144, 3. Tereza Voborníková 140, 4. Michal Krčmář 113, 5. Jonáš Mareček 111.

Trenér roku: Egil Gjelland.

Talent Roku: Jonáš Mareček, Tereza Voborníková.

Skokan-Roku: Jessica Jislová.

Síň slavy: Jiří a Miluše Roučkovi.

Hlasování fanoušků na serveru iDNES.cz: 1. Markéta Davidová 681 hlasů, 2. Jessica Jislová 399, 3. Michal Krčmář 12.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!