Najmladší spomedzi stopérov. Slovan predstavil druhú posilu – Fortuna liga – Futbal – Šport

Po Jurajovi Kuckovi hlási futbalový majster druhú posilu. Slovan angažoval 22-ročného belgického stopéra Siemena Voeta.

Klub s ním podpísal trojročný kontrakt a už sa zapojil do tréningového procesu, informovala stránka bratislavského celku.

Ide o odchovanca 18-násobného Belgického Majstra Club Bruggy.

„Prichádza do obrannej formácie ako ľavonohý stredný obranca. Predstavuje perspektívu do budúcna, vo veku 22 rokov je najmladším spomedzi našich stopérov,“ píše stránka belasých.

Čítajte aj Má Kucka najlepší plat? Pridu aj ďalší Slováci? Kmotrik odpovedal

„Siemen Voet je perspektívny hráč, ktorý prešiel akadémiou Club Bruggy. Tešíme sa, že sme úspešne dotiahli jeho príchod a podpísali sme trojročný kontrakt.

Prináša so sebou aj perspektívu do budúcna, v mladom futbalovom veku sa môže naďalej zlepšovať.

Veríme, že sa mu to v Slovane podarí a rozvinie u nás svoj potenciál, ktorým rozhodne disponuje,“ uviedol pre stránku Slovana jeho generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml.

Voet zaznamenal po jednom štarte za belgickú reprezentáciu do 17 rokov a do 21 rokov.

„Som veľmi šťastný a odhodlaný prijať túto novú výzvu. Príchod do Slovana považujem za veľký krok vo svojej kariére. Chcem hrať za tento klub. Prilákali ma sem dva športové aspekty – šanca hrať každý rok o titul a európske súťaže.

Popri tom chcem rozvíjať seba samého ako hráča i človeka. Po pôsobení v Belgicku a Holandsku prichádzam do úplne novej krajiny, budem sa učiť nový jazyk.

Veľký dojem na mňa urobil aj štadión Tehelné pole, je naozaj krásny. Chcem v Slovane futbalovo i osobnostne rásť, čo najväčšou mierou prispieť k úspechom klubu, a byť platnou súčasťou mužstva“, cituje skslovan.com Voeta.

šport fb šablóna Davame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre… Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

Source: Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk.

*The article has been translated based on the content of Pravda – Šport – Futbal – Hokej by futbal.pravda.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!