MSI MEG Z690 ACE: Špičková Deska Pro Intel Alder Lake


V dnešním testu se podíváme na druhý nejvyšší model pro Intel Alder Lake von MSI. Deska nabízí tu nejvyšší výbavu, kterou lze v roce 2022 mit. Thunderbolt 4, WiFi 6E, 2,5G Internetverbindung, kleiner M.2-Steckplatz und mehr.

MSI uvedlo na trh velkou řadu desek se Z690. Konkrétně u MSI je zu šestnáct modelů v řadách MEG, MPG, MAG und PRO. Od MSI si můžete vybrat ze širší cenové nabídky. Ta úplně nejvyšší deska nese označení GODLIKE, ta je ale zcela mimo měřítka běžných desek, jde o monstrum za desítky tisíc. Tu do běžné řady desek nepočítám.

První dostupný model s DDR4 začíná už na 5000 Kč s daní. Modell PRO Z690-A mit DDR5 je za 6400 Kč. I když to nejsou na ČR ceny úplně lidové, není to žádný extrém. Bavíme se ale o levných deskách, kam ta dnes testovaná rozhodně nepatří. Jako druhý nejvyšší model, není samozřejmě levná. MEG Z690 ACE kostet 17 000 Korun. Dříve testovaná deska MEG Z690 Unify je za cenu 14 000 Korun. Solidnější desky jsou dnes už za 8000 Korun, jde tedy o opravdu luxusní a drahou desku.

Podívejme se ještě v krátkosti, co deska MEG Z690 ACE (a celá řada MEG Z690) nabízí po stránce konstrukce: MSI zmiňuje 8vrstvé PCB desek serverové Třídy, zesílenou vrstvu MEDI v PCB, COZ prodlouží životnost desky, kovové stínění slotů PCIe, 21 fazi napájení ein jako poslední je pak neu Smart Button. K němu lze přiřadit různé funkce.

Naše konkrétní deska nese za svou cenu samozřejmě i luxusní výbavu. Dva 2.5G porty LAN, dvojici konektorů Thunderbolt 4, preipravenost for dva M.2 disky standardu PCIe 5.0, WiFi 6E. Někomu možná bude chybět osvětlení RGB LED, já jeho absenci naopak kvituji.


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!