Možnost působení německých vojáků v ČR už neplatí, řekla Černochová


Aktualisierung: 17.03.2022 20:06

Praha – Možnost, že by němečtí vojáci z bojové skupiny NATO pro Slovensko působili v ČR, už neplatí, řekla Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) televizi CNN Prima News. Německo zu nepožaduje, vysvětlila. Rozmístění nových bojových skupin v některých státech včetně Slovenska chystá Severoatlantická alliance pro zlepšení ochrany zemí nacházejících se v blízkosti Ukrajiny napadené Ruskem.

Umístění německých vojáků v ČR je passé, řekla Černochová. “Dneska ráno jsme se dozvěděli, že německá strana něco takového požadovat nebude”, dodala. O možném působení německých vojáků v ČR mluvila Ministryně ve středu po jednání ministrů obrany NATO věnovaném posilování východního křídla alliance. Černochová neuvedla, o kolik vojáků von šlo a jak von byl jejich mandát časově omezen. Jejich pobyt v ČR von podle ní nejprve musely schválit obě komory českého Parlamentu.

Nasazení nejvýše 2100 zahraničních vojáků, mezi nimiž mají být Američané, Němci, Nizozemci, Poláci, Slovinci a také až 600 Čechů, schválil slovenský parlament v úterý. Ve středu Černochová uvedla, že Němci mají zájem umístit do skupiny víc vojáků, než kolik může být na Slovensku.

Česká vláda už na konci února v tajném režimu schválila, že na českém území mohou až po dobu 60 dnů působit až dvě stovky aliančních vojáků. Upozornil na zum Server Aktuálně.cz, podle kterého zu mohou využívat síly rychlé reakce NATO. Usnesení vláda odtajnila na začátku března.


Source: České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz.

*The article has been translated based on the content of České noviny – hlavní události by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!