Montenegró legyőzésével indítottak a férfi pólósok

2022. Juni 21. kedd 22:25

A férfi vízilabda-válogatott győzelemmel mutatkozott be a hazai rendezésű világbajnokságon: Märcz Tamás csapat négy góllal verte a montenegróiakat.

vizes-vb, férfi vízilabdatorna, A csoport, 1. forduló:
Magyarország-Montenegró 12-8 (3-3, 3-1, 3-2, 3-2)
gólszerzők: Zalánki 4, Vámos, Jansik 2:2, Pohl, Varga, Angyal, Burián 1:1, Illetve Petkovic 4, Banicevic, Radovic, Averka, Mrsic 1:1

Magyarorszag: Vogel Soma – Vámos Márton, Mezei Tamás, Angyal Dániel, Varga Dénes, Pohl Zoltán, Jansik Szilárd, csere: Lévai Márton (Kapus), Zalánki Gergő, Manhercz Krisztián, Burián Gergő, Hárai Balázs, Nagy Ádám

Az A csoport kedd esti rangadóján a magyar válogatott számított esélyesnek, egyfelől azért, mert a montenegróiaknál a tokiói olimpiát követően jelentősen átalakult a keret, másfelől a tavalyi ötkarikás játékokon bronzérmes Märcz-alakulat a legutóbbi világliga-sorozat csoportkörében két alkalommal is öt góllal verte első budapesti vb-ellenfelét.

A Hajós uszoda nagymedencéjében – telt házat jelentő hatezer lelkes szurkoló előtt – Vámos Márton szerzett vezetést, Pohl Zoltán alakította 2-1-re az állást, majd Zalánki Gergő balkeze villant, de erre is volt válasz (3-3).

Eddig reménykedhettek a crnagórák

A második negyed elrontott montenegrói büntetővel indult, kevéssel később azonban már bevették a magyar kaput (3-4). Jansik Szilárd látványos húzással egyenlített, Zalánki révén pedig újfent “hazakerült” a vezetés, sőt harmadik védhetetlen lövésével már 6-4 volt ide.

A harmadik játékrész első felét kihagyott helyzetek jellemezték mindkét oldalon, míg nem jött Varga Dénes, akinek parádés ejtését – hosszas videózás után – gólnak ítélték. Röviddel később pedig Vámos baljából talált utat a hálóba a labda (8-4). A kilencedik magyar találatra sem kellett sokat várni: Jansik távoli parádés ejtése ért célt. A délszlávok a negyed hajrájában tudtak közelebb zárkózni (9-6).

A befejező nyolc perc újabb montenegrói emberelőnyös góllal kezdődött (9-7), ám mielőtt vérszemet kapott volna az ellenfél, Zalánki nagyszerű lövéssel alakította ismet megnyugtatóvá a különbséget (10-7). Angyal Dániel gólja után pedig a világbajnoki újonc Burián Gergely is betalált, így 12-8-as magabiztos győzelemmel kezdte vb-szereplését a magyar csapat.

A válogatott csütörtökön a brazilokkal, szombaton a georgiaiakkal játszik 21.00 órától a Margitszigeten. A mérkőzés legjobbjának járó, Benedek Tiborról elnevezett különdíjat a 19 lövésből 11-et hárító Vogel Soma kapta.

Címlapkép: Waterpolo.hu/Kovács Anikó

Source: molcsapat.hu by molcsapat.hu.

*The article has been translated based on the content of molcsapat.hu by molcsapat.hu. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!