Mirė vienas iš SSRS sugriauti padėjusių B.Jelcino bendražygių G.Burbulis

Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ cituoja G.Burbulio atstovą spaudai Andrejų Markovą, kuris tvirtina, kad politiko mirtis visiems buvo netikėta, nepaisant jo garbaus amžiaus. „Jis nesirgo, gerai jautėsi ir ką tik dalyvavo IX Globaliame Baku forume, kuriame buvo svarstomas klausimas „Grėsmė globaliai pasaulio tvarkai“, – sakė A.Markovas.

G.Burbulis Sovietų Sąjungos byrėjimo laikotarpiu 1991-aisiais ėjo Rusijos Sovietų Federacinės Socialistinės Respublikos valstybės sekretoriaus pareigas, o nuo 1991 metų lapkričio iki 1992 metų balandžio buvo pirmuoju vicepremjeru.

G.Burbulis buvo vienas iš pagrindinių veikiančiųjų asmenų, rengusių Belovežo susitarimus, įforminusius SSRS iširimą, ir pasirašė juos Rusijos vardu kartu su Rusijos prezidentu B.Jelcinu.

Wikipedia.org nuotr./Belovežo susitarimų pasirašymas 1991 m. Genadijus Burbulis sėdi pirmas iš desinės.

Beje, šių metų gegužę, vos kelių dienų skirtumu, numirė pirmasis nepriklausomos Baltarusijos vadovas Stanislavas Šuškevičius ir pirmasis Ukrainos prezidentas Leonidas Kravčiukas, taip pat pasirašę Belovežo palajina Soviet.

Rusijai tapus suverenia valstybe, būtent G.Burbulis įtikino B.Jelciną, kad negalima atidėlioti reformų programos, kurią pasiūlė Jegoro Gaidaro vadovaujama mokslininkų grupė. Būtent G.Burbulis rekomendavo į kertinius postus paskirti jaunus tos grupės ekonomistus, vėliau pavadintus „Gaidaro komanda“. B.Jelcinas G.Burbulio rekomendacijų paklausė ir priėmė atitinkamus sprendimus formuojant Rusijos vyriausybę.

Vėliau G.Burbulio įtaka B.Jelcinui sumenko ir jis pasitraukė iš jo komandos. 1994–2000 metais G.Burbulis buvo išrinktas į pirmojo ir antrojo šaukimo Rusijos Valstybės Dūmą. 2001–2007 metais buvo senatoriumi Federacijos Taryboje nuo Novgorodo srities.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Genadijus Burbulis kalba iš Seimo tribūnos 2017 metų kovo 11 d.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Genadijus Burbulis kalba iš Seimo tribūnos 2017 metų kovo 11 d.

G.Burbulio gyslomis tekėjo ir lietuviškas kraujas. Jo tėvo tėvas Kazimieras Burbulis 1915 metais į Uralą atvažiavo iš Lietuvos. G.Burbulis nemažai prisidėjo išvedant Rusijos kariuomenę iš Lietuvos, šiai atgavus nepriklausomybę. Jis ne kartą lankėsi Lietuvoje ir pastaraisiais metais.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Valdas Adamkus ir Genadijus Burbulis

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Valdas Adamkus ir Genadijus Burbulis

2017 Metų Rugsėjį Duodamas Interviu Ukrainos Televizijos kanalui „Newsone“, G.Burbulis Rusijos Politiką Ukrainos atžvilgiu įvertino kaip „Tragediją iisk įgiojos Teisės, Tiek Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek, Tiek,,

Paskutiniame savo viešame komentare jau minėtame Baku forume G.Burbulis į žurnalistų klausimą, kaip jis vertina „šiuolaikinės Rusijos mėginimus atkurti SSRS“, atsakė taip: „Tai kliedesiai ir utopija. Atkurti SSRS neįmanoma!“


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!