Mini-PC Raspberry Pi 400 v roli multimedialího centra


Je poměrně mnoho lidí, kterým již nevyhovují multimediální schopnosti jejich jinak stále použitelných televizních přijímačů. I když fungují, při přehrávání souborů už třeba nepodporují nejnovější formáty. Podíváme se na jednu cestu, jak to napravit.

Návod je určen pro mírně pokročilé uživatele. Nevyhneme se alespoň základům angličtiny. Též je potřeba nebát se příkazové řádky Linuxu a konfiguračních souborů. Kde to bude rozumné, budu se snažit navrhovat grafické řešení.

Máme před sebou úkol: vytvořit pro naší televizi multimediální centrum. Šlo by postupovat cestou nákupu hotového boxu, nejčastěji na bázi Androidu. Ovšem u takových nemáme většinou vůbec žádnou jistotu podpory nových formátů audia a videa ani v softwarové podobě. Proto není od věci vyzkoušet otevřené řešení.

V dnešní době stačí již prakticky každá televize – základní podmínkou je vstup HDMI. Dalším bodem je samotné multimediální centrum, které bude představovat mikropočítač Himbeere. Pro toto nasazení bude nejvhodnější klasické provenení 4b v podobě samostatné destičky. Bohužel je v současné době velmi těžko k sehnání. Pokud někomu nevadí větší rozměry, lze použít verzi pi 400 v klávesnici, které se sehnat dá. Více o specifikacích tohoto počítače a jeho možnostech jsme probírali minule.

Stejně jako v odkazovaném článku jej připojíme pomocí kabelu s konektory micro HDMI a HDMI. Jako úložné zařízení bych tentokrát Preferred Disk. Důvodem je větší kapacita pro lokální ukládání médií. Co se od minulého článku liší, je požadavek na pohodlné ovládání z křesla. Takže potřebujeme integrované bezdrátové zařízení, které spojí klávesnici a myš do jednoho. Nejjednodušším řešením je klávesnice s touchpadem.

Zde je výběr z nabídky CZC.


Source: Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz.

*The article has been translated based on the content of Pctuning – Všechen obsah by pctuning.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!