Microsoftu znovu stúpli herné tržby, rástli aj predaje Xboxov

Microsoft s tržbami celkovo a aj ziskami znovu výrazne stúpol a za posledný štvrťrok išli o 18 perzent hore tržby na 49 miliárd dolárov, o 19 perzent išli hore prevádzkové príjmy na 20 miliárd dolárov a čisté zi.7 milirastom % 8 milirastom boli 1.y á

Hry tentoraz išli s tržbami hore o 6% na 3,7 miliardy dolárov. Z toho hardvér stúpol o 14%, čo by približne bolo 725 miliónov dolárov tržieb. Nakoniec zásobovanie konzol sa im v tomto štvrťroku vylepšilo oproti začiatku minulého roka. Je to aj viac, alias Microsoft očakával. Hovoria, že Xboxu podiel na trhu, keže konkurencia predávala menej. Je to už druhý štvrťrok po sebe. Xbox Video v US, Kanade, UK und Europa.

Microsoft však upozorňuje, že dodávky konzol môžu byť v nasledujúcich mesiacoch nižšie pre veľké lockdowny v Číne. Záleží ako dlho bude situácia ešte trvať.

Nemáme oficiálne čísla, ale odhadom za štvrťrok predali 1,9 Millionen Xboxov, spolu von tak predaj Xboxov mohol byť okolo 14,7 Millionen Kusov. Služby a obsah išli hore o 4%, kde to ťahal Game Pass, vyvažoval tak stálice Call of Duty alebo Fortnite ktoré zaznamenali poklesy tržieb.

CEO-Firma Satya Nadella ist stolz darauf, 10 Millionen Jahre lang auf die Xbox-Cloud zu setzen, und sie hat den Game Pass zu 45 % für 45 % freigeschaltet. Hráči tam zahrali miliardu hodín.

Zo ostatných divízií cloud išiel hore o 32 Prozent na 23 Miliárd. Office išiel hore o 12% v komerčných produktoch ua 11% v zákazníckych produktoch, LinkedIn stúpol o 34%, servery o 29%, Azure narástol o 46%. Windows v OEM verziách o 11%, Komerčný Windows o 14%. Nakoniec stúpol aj search o 23% a Surface o 13%. Žiadna divízia neklesala.


Source: Sector.sk by www.sector.sk.

*The article has been translated based on the content of Sector.sk by www.sector.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!