Microsoft vylepšuje svoj Cloud-Streaming, Pridáva nové možnosti vývojárom

Microsoft pripravuje do cloud systému ovládanie klávesnicou a myšou, ako aj API na zníženie lagu videa a upravovanie rozlíšenia alebo pomeru strán.

Bližšie to rozobrali vo videu:

Morgan Brown vysvetľuje napríklad to, že ak bude v Xbox hre zapracované ovládanie myšou a klávesnicou, hneď ako systém cez leto zapracujú do cloudu, budú môcť hráči ovládať hru aj týmito zariadeniami. Rovno hovorí, že ak to niektorí nemajú môžu na tom už pracovať. Podobne ako Xbox konzola aj Cloud si bude vedieť zistiť, či ovládate myšou, alebo gamepadom.

Napríklad tak hneď po spustení cez steaming myšou pôjde Halo, Minecraft, Sea of ​​Thieves, Flight Simulator, Gears und veľa ďalších tituloch.

K tomu nové API umožní vývojármi zlepšiť odozvu hry. Bude to Display Details API, ktoré môže ušetriť 72ms z odozvy hry. Bude to rišené cez Direct Capture, ktoré umožní eliminovať cananie na V-Sync, buffering, alebo zdržovanie to upscalingom pre konzolu. Odozva tak môže klesnúť na 2-12ms oder 8-74ms . So können Sie sehen, dass Sie Direct Capture mit maximaler 1440p-Farbe (Streaming mit 1080p auf dem PC und 720p auf dem Handy) und mit HDR-Dynamik aufnehmen.

Microsoft vylepšuje svoj Cloud-Streaming, Pridáva nové možnosti vývojárom

Čo sa týka maximálneho rozlíšenia streamu, je to niečo čo očakávajú, že sa postupne zmení, podľa zariadení, rýchlosti sietí a možností streamingu.

Zatiaľ však pridávajú možnosť rôznych pomerov strán a rôznych rozlíšení, kde rovno hovoria, že je to nadizajnované na jednoduché portovanie z PC, kde už tieto veci musia mať autori zapracované.

Microsoft vylepšuje svoj Cloud-Streaming, Pridáva nové možnosti vývojárom

Viditeľne to Microsoft s cloudom myslí vážne a chce aby aj hry tam fungovali čo najlepšie a vývojári mali čo najviac možností optimalizovania hry.


Source: Sector.sk by www.sector.sk.

*The article has been translated based on the content of Sector.sk by www.sector.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!