Máme prvú živú fotografiu pripravovaného smartfónu

Používateľ sociálnej sieti Twitter s prezývkou „Shadow_Leak“ zverejnil fotografiu pripravovaného smartfónu Xiaomi 12 Ultra. Už samotný dizajn naznačuje, že by malo ísť o skutočné monštrum.

Xiaomi 12 Ultra ponúkne skutočne zaujímavý a nezvyčajný vzhľad

Veľkú časť zadnej strany telefónu tvorí modul s fotoaparátmi. Ten je tak obrovský, že až von sa dalo špekulovať, či skutočne ide o živú fotografiu alebo len o fotomontáž. V pravom hornom rohu vidíme logo spoločnosti Leica. Ako Xiaomi už oficiálne prezradilo, v júli sa máme dočkať smartfónu, ktorý bude mať fotoaparáty doladené práve týmto známym nemeckým výrobcom fotoaparátov.

Údajne živá fotografia pripravovaného modelu Xiaomi 12 Ultra | Zdroj: GizChina.com

Dohady hovorili aj o 200 MP primárnom snímači, no stále častejšie sa opäť vyskytuje informácia o použití „iba“ 50 MP senzoru s optickou stabilizáciou obrazu. Chýbať nebude ani 48 MP teleobjektivív ​​a 48 MP ultra širokouhlý snímač. Pod kapotou sa bude ukrývať procesor Snapdragon 8+ Gen 1. Obrazovka má mať 6,73-palcovú uhlopriečku a implementovaná akumulátorová batéria bude mať kapacitu 5 000 mAh. Maximálny nabíjací výkon dosiahne približne 120 W.

Xiaomi 12 Ultra ist stolz auf seinen 200-MP-Snip mit 165 Hz

13.6.2022

Aj napriek tomu, že séria Xiaomi 12 už je dlhšiu dobu na svete, stále sme sa nedočkali najextrémnejšieho telefónu tohto modelového radu, ktorým je samozrejme Xiaomi 12 Ultra. Prisť von však mal už o mesiac. Toto sú podľa portálu GizChina vlastnosti, ktorými von sa telefón mal vyznačovať. Taktiež boli zverejnené aj ďalšie ukážkové obrázky tohto pripravovaného smartfónu.

200 MP, 165 Hz displej ein Snapdragon 8+ Gen 1? Sem s tým!

Najnovšie informácie odhaľujú, že tento monštruózny smartfón bude pod kapotou ukrývať 5 000 mAh batériu. Takú istú kapacitu mal aj akumulátor nachádzajúci sa v minuloročnom Xiaomi Mi 11 Ultra. Maximálny nabíjací výkon, ktorý bude smartfón schopný prijať, má činiť 100 W. Podporovať však má až 200 W adaptér, no nie úplne naplno. V ohľade na nabíjanie sú ešte nejaké neistoty.

Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi 12 Ultra | Zdroj: GizChina.com

Hlavný fotoaparát bude využívať až 200 MP senzor s veľkosťou skoro jedného palca a optickú stabilizáciu obrazu. Chýbať nesmie ani ultra širokouhlý snímač a periskopický teleobjektív s viacnásobným optickým priblížením. Leica dala ruku k dielu a priniesla podporu pre vytváranie 8K videí s aplikovaním špeciálnych video filtrov.

Displej má byť vyrobený juhokórejským gigantom Samsung a bude disponovať až 165 Hz obnovovacou frekvenciou. O výkon sa bude starať 4 nm procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý je vyrábaný spoločnosťou TSMC. Zatiaľ to vyzerá tak, že Xiaomi 12 Ultra bude skutočným monštrom medzi smartfónmi. Už sa nedočkavo tešíme na jeho oficiálne predstavenie.

Xiaomi 12 Ultra s Leica Fotoaparátom. Takto bude vyzerať

8.6.2022

Pred časom bolo potvrdené, že spoločnosť Xiaomi spolupracuje s výrobcom fototechniky Leica na výrobe nového smartfónu. Mala von ním byť očakávaná vlajková loď Xiaomi 12 Ultraktorej nové render obrázky teraz zverejnil portál XDA-Entwickler.

Kvalitu fotoaparátu naznačuje už veľkosť jeho modulu

Xiaomi už minulý mesiac oznámilo Strategické partnerstvo so spoločnosťou Leica a potvrdilo, že prvý smartfón s fotoaparátom značky Leica bude uvedený na trh v júli. Aj keď spoločnosť Xiaomi nepotvrdila názov tohto smartfónu, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude Xiaomi 12 Ultra. A už podľa nových uniknutých obrázkov sa dá poznať, že fotoaparát bude pýchou tohto modelu.

Modul fotoaparátu zaberá 1/3 zadnej strany | Zdroj: XDA-developers.com

Kruhový modul fotoaparátu totiž zaberá tretinu zadnej strany a má až sedem výrezov, z ktorých štyri by mali byť snímače fotoaparátu. Okrem 50 MP primárneho snímača to má byť 48 MP ultraširokouhlý, 48MP periskopický a jeden neznámy snímač. Ďalej je v module aj duálny LED blesk a pravdepodobne aj 3D ToF senzor.

Aj ďalšie parameter Xiaomi 12 Ultra budú patriť ku špičke

Modul je čiernej farby a mierne vystupuje z bieleho tela smartfónu. Smartfón bude mať tiež keramickú zadnú stranu a hliníkový rám. Výrez v displeji na prednej strane zase obsahuje 20 MP selfie fotoaparát. Displej je na stranách mierne zahnutý, čo znamená, že bude mať integrovaný snímač odtlačkov prstov.

Xiaomi 12 Ultra | Zdroj: XDA-developers.com

O displeji je tiež známe, že by mal mať 6,6-palcov, byť vyrobený AMOLED technology, mať QHD+ rozlíšenie (3200 x 1440 pixelov), obnovovaciu frekvenciu 120 Hz a maximálny jas 1700 nitov. Rozmery smartfónu majú byť 161,9 x 74,3 x 9,5 milimetrov (13,1 milimetrov v oblasti fotoaparátu). O výkon sa postará čipset Qualcomm Snapdragonom 8 Plus Gen 1.


Source: MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk.

*The article has been translated based on the content of MojAndroid.sk by www.mojandroid.sk. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!