Lenkai feisbuke ieško žmonų ukrainiečių: „Nes lenkės tingios ir godžios“

Ši grupė (Lenk. „Polak szuka żony Ukrainki, Ukrainka szuka męża Polaka“) uždara. Antradienį apie 17 val. jos narių skaičius siekė 19 tūkst., nors vos prieš kelias dienas jų tebuvo 15 tūkst. O balandžio pradžioje – tik keturi tūkstančiai.

„Turiu savo butą, gerą darbą. Mano moteris neturėtų dirbti. Norėčiau, kad užsiimtų tik namais. Lenkijoje dabar sunku tokią rasti. Ukrainietės dar nėra tokios pagedusios kaip lenkės“, – anonimiškai straipsnio autorei sakė vienas vyrasneseniai šioje grupėje paskelbęs savo skelbimą.

Nuotrauka iš „Facebook“/Tokia nuotrauka iliustruoja grupės puslapį feisbuke

Vis dėlto paklaustas, iš kur tokios jo žinios apie moteris iš Ukrainos, jis nebeatsako.

Kas priklauso šiai grupei? Gazeta.pl žurnalistės teigimu, daugiausia vyrai, čia publikuojantys savo nuotraukas ir trumpus skelbimus apie save bei savo lūkesčius būsimai partnerei.

Kai kurios diskusijos grupėje net labai audringos. Tarkim, kodėl lenkės yra tingios, išrankios, pretenzingos ir materialistės? O štai ukrainietės esą visiškos priešingybės – kuklios, darbščios, puoselėjančios tradicines vertybes.

Grupėje yra ir moterų, TAD kai kurie apsižodžiavimai KLING aštriai ir priveda net prie auf, kad nariai vyrai administratorių Praso lenkes moteris iš grupės išmesti, ang „jos pavydi, nieko neįkelia į TEMA, kelia triukšmą ir yra visiškos vargšių, ištikimų ukrainiečių priešingybės“.

Iš kur toks lenkų įsivaizdavimas, kad moterys iš Ukrainos yra „idealios“? Varšuvos universiteto Migracijos tyrimų centro Soziologė, dr. Anita Brzozowska sako, kad lenkų galvose labai giliai įsišakniję stereotipai apie kaimynus iš Rytų.

„Sei to, tai palaiko ir medija. Šiuolaikiniuose serialuose ar layose ukrainiečių įvaizdis kuriamas kaip išradingos ir kartu labai tradiciškai žiūrinčios į šeimos vertybes moters“, – aiškina sociologė.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Medykos sienos kirtimo punktas

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Medykos sienos kirtimo punktas

Paklausta, ar toks įvaizdis paremtas realybe, ji teigia, kad šis požiūris labai supaprastintas: „Bet negalime pamiršti ir tam tikrų esminių skirtumų tarp lenkių ir ukrainiečių. Ukrainoje vidutinis moters amžius, kai ji apsisprendžia tekėti ir gimdyti vaikus, yra daug jaunesnis nei Lenkijoje. O tai irgi, mano manymu, prisideda prie ukrainiečių moterų įvaizdžio kūrimo.“

Sociologė sako, kad vyrai domisi tokiomis grupėmis, kadangi ieško tų vadinamųjų tradicinių žmonų. O lenkes mato kaip emancipuotas moteris, kurioms svarbu ne tik savęs realizavimas ir karjera, bet ir tikra partnerystė santykiuose. Tuo tarpu nors vyriškumo modelis ir keičiasi, daugeliui lenkų vyrų tikra partnerystė santykiuose nėra kaip kažkas būtina.

Vis dėlto ne visos šiuo metu į Lenkiją atvykusios ar atvykstančios ukrainietės bent iš dalies atitinka tą stereotipinį įvaizdį. Esą nuo karo bėga ir daugybė moterų iš didžiųjų miestų, išsilavinusių, puikiai gebėjusių savimi pasirūpinti, radusių savo vietą darbo rinkoje. Ir kaip tik jos gali labai stipriai pakeisti tokius gajus stereotipus apie jas pačias.


Source: 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt.

*The article has been translated based on the content of 15min.lt – suprasti akimirksniu | RSS by www.15min.lt. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!