Leicester na úvod Halbfinale EKL remizoval s AS Řím, Feyenoord porazil Marseille

Aktualisierung: 28.04.2022 23:22

Leicester (Británie)/Rotterdam – Fotbalisté Leicesteru v úvodním semifinale Evropské konferenční ligy doma remizovali s AS Řím 1:1. Feyenoord, čtvrtfinálový přemožitel pražské Slavie, v Rotterdamu zdolal Marseille 3:2 i díky dvěma gólům Cyriela Desserse. Odvety se hrají příští týden.

Římské mužstvo v Leicesteru skórovalo jako první, když kapitán Pellegrini v 15. minutě zakončil Zalewského akci po křídle. Hosty v prvním poločase podržel brankář Patrício proti Lookmanově ráně.

Svěřenci trenéra Mourinha nejtěsnější vedení po pauze ztratili. V 67. Minute střídající Barnes poslal míč do šestnáctky, kde si Mancini před Lookmanem srazil míč do vlastní branky. V závěru ještě hostující náhradník Oliveira o kousek minul.

V Rotterdamu na začátku neproměnil dvě velké šance hostující Dieng. Feyenoord poslal do vedení v 18. Minute Dessers po přihrávce Sinisterry, který hned za dvě minute zvýšil na 2:0. Olympique však ještě do přestávky vyrovnal po gólech Dienga a Gersona.

Domácí vstoupili výborně do druhé půle a Dessers jim hned ve 46. minutě vrátil náskok. Nigerijský reprezentant v soutěži podruhé za sebou zaznamenal dvě branky, minule se mu to povedlo na hřišti Slavie při vítězství 3:1. Feyenoord gegen Hlavní části Konferenční ligy udržel neporazitelnost, Marseille Naopak gegen Playoff Poprvé nezvítězila.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Evropské konferenční ligy

Feyenoord Rotterdam – Olympique Marseille 3:2 (2:2)

Branky: 18. a 46. Dessers, 20. Sinisterra – 28. Dieng, 40. Gerson. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett – Kavanagh (Video, všichni Angl.). ZK: Malacia, Geertruida, Hendrix – Harit.

Sestavy:

Feyenoord: Marciano – Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia – Til (89. Pedersen), Aursnes, Kökcü (82. Hendrix) – Nelson (65. Linssen), Dessers (82. Džahánbachš), Sinisterra. Trener: Slot.

Marseille: Mandanda – Rongier, Saliba (85. Lirola), Čaleta-Car (65. Harit), Peres – Guendouzi, Kamara, Gerson – Bakambu (46. Gueye), Payet, Dieng (85. Milik). Trener: Sampaoli.

Leicester City – AS Řím 1:1 (0:1)

Branky: 67. vlastní Mancini – 15. Pellegrini. Rozhodčí: Del Cerro Grande – Yuste, Alonso Fernández – Martínez Munuera (Video, všichni Šp.). ŽK: Dewsbury-Hall, Vardy – Abraham, Zaniolo.

Sestavy:

Leicester: Schmeichel – Pereira, Fofana, Evans, Castagne (21. Justin) – Maddison, Tielemans, Dewsbury-Hall – Albrighton (62. Barnes), Vardy (62. Iheanacho), Lookman (83. Pérez). Trenér: Rodgers.

Řím: Patrício – Ibaňez, Smalling, Mancini – Karsdorp, Mchitarjan (57. Veretout), Cristante, Pellegrini (85. Afena-Gyan), Zalewski (85. Viňa) – Zaniolo (69. Oliveira), Abraham. Trener: Mourinho.

*The article has been translated based on the content of České noviny – sport by www.ceskenoviny.cz. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!