Kupujesz smartfony na Allegro? Te zmiany cię ucieszą

Wielu użytkowników Allegro od lat narzeka na nieprecyzyjne definicje stanu produktu. Obowiązujące określenia „nowy“ oraz „używany“ w realnym życiu bywają niewystarczające.

Jeśli ktoś np. kupił smartfon na abonament, rozpakował go, by ocenić stan techniczny i od razu wystawił na sprzedaż, pod jaką kategorię powinien go podpiąć? Nie Scherz zu stan fabryczny, więc ciężko określić taki telefon jako całkowicie “nowy”. Z drugiej strony wrzucanie go do jednego wora z telefonami noszonymi w kieszeni od miesięcy także jest nieuczciwe.

Allegro dostrzegło ten problem i przygotowało rozwiązanie.

Allegro wprowadza 14 stanów produktu. Smartfony mogą teraz być „nowe“, „używane“ lub mieć „otwarte opakowanie“

W informacji prasowej serwis chwali się aktualizacją swojego regulaminu oraz wymogiem bardziej precyzyjnego określania stanu sprzedawanego produktu. Jeśli sprzedawca wystawia towar jako “nowy”, musi on być teraz w nienaruszonym stanie.

Niżej znajdziecie 14 uproszczonych opisów parametrów, które weszły w życie wraz ze zmianą regulaminu.

Jetzt – ta wartość określa produkt całkowicie nowy, czyli nieużywany, nieotwarty, nieprzepakowany i nieuszkodzony. Musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu i mieć nieuszkodzone oznaczenia producerenta – na przykład metki przy ubraniach. Produkt ten nie może mieć śladów użytkowania.

Nowy z defektem – ta wartość określa produkt całkowicie nowy, nieużywany, nieotwarty i nieprzepakowany, ale uszkodzony. Uszkodzenie to nie wpływa jednak na użytkowanie produktu. Produkt określony jako Nowy z defektem powinien znajdować się w oryginalnym opakowaniu i mieć nieuszkodzone oznaczenia producerta – na przykład metki przy ubraniach.

Używany – ta wartość określa produkt, który był wcześniej używany. Może mieć ślady użytkowania, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem. Produkt określony jako Używany może nie mieć niektórych części lub akcesoriów – na przykład śrub (w przypadku mebli).

Bieżnikowany – wartość, która określa wyłącznie stan opon. Dotyczy tych opon, które zostały zregenerowane – mają nową warstwę bieżnika. Opony te nie są uszkodzone i nie mają więcej niż 5 lat. Muszą być sprawdzone przy pomocy prób ciśnieniowych.

Odnowiony Przez Producenta – ta wartość określa produkt, który ma minimalne ślady użytkowania lub nie ma ich wcale. Produkt ten został profesjonalnie sprawdzony, wyczyszczony i odnowiony przez producerenta lub dystrybutora i spełnia wymagania opisane w specyfikacji. Produkt jest w nowym lub zastępczym opakowaniu. Ma oryginalne lub nowe akcesoria.

Odnowiony przez sprzedawcę, Regenerowany lub Po renowacji – każda z tych wartości określa produkt, który został przywrócony do stanu użytkowego. Jest to produkt sprawdzony, wyczyszczony, naprawiony iw pełni sprawny. Ma minimalne ślady użytkowania lub nie ma ich wcale. Może (ale nie musi) być sprzedawany w oryginalnym opakowaniu. Ma oryginalne lub nowe akcesoria.

Powystawowy – ta wartość określa produkt, który może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane. Produkt określony jako Powystawowy może mieć niewielkie ślady użytkowania, ale jest w pełni sprawny i działa zgodnie z przeznaczeniem. Ma oryginalne lub nowe akcesoria.

Otwarte opakowanie, Przepakowany lub Nowy bez metki – każda z tych wartości określa produkt, który może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane. Produkt jest w dobrym stanie i ma oryginalne akcesoria. Nie jest zużyty, a ewentualne ślady użytkowania mają związek wyłącznie z jego przepakowaniem.

Po zwrocie – ta wartość określa produkt, który może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane. Produkt jest w dobrym stanie i ma oryginalne akcesoria. Nie jest zużyty, a ewentualne ślady użytkowania wynikają z krótkiego czasu używania lub przepakowania.

Uszkodzony lub na części – ta wartość określa produkt lub jego element, który może nie działać zgodnie z przeznaczeniem i nie jest w pełni sprawny. Ta wartość dotyczy produktów, które są wadliwe, wymagają naprawy lub brakuje w nich podstawowych części.

Niekompletny, Niepełny komplet lub Niepełny zestaw – każda z tych wartości określa produkt, który ma minimalne ślady użytkowania lub nie ma ich wcale. Może nie być w oryginalnym opakowaniu i nie mieć elementów wchodzących w skład oryginalnego zestawu.

Z demontażu lub Po demontażu – ta wartość określa produkt zdemontowany, który ma minimalne ślady użytkowania związane między innymi z montażem, transportem czy przygotowaniem do sprzedaży. Może nie mieć oryginalnego opakowania lub opakowania ochronnego. Może być w opakowaniu zastępczym lub opakowaniu oryginalnym, które nie jest zapieczętowane.

Machen Sie renowacji – ta wartość określa produkt vintage o widocznych śladach użytkowania lub niszczenia tworzywa, które można usunąć lub naprawić. Wygląd produktu nie wpływa na jego użytkowanie. Produkt określony jako Do renowacji nie musi mieć oryginalnego opakowania.

Niewymagający renowacji – ta wartość określa produkt vintage, który nie ma bardzo widocznych oznak użytkowania lub niszczenia tworzywa. Produkt ten nie został poddany renowacji i jej nie wymaga – jego wygląd nie różni się znacząco od stanu pierwotnego. Produkt działa i można go używać zgodnie z przeznaczeniem. Nie musi mieć oryginalnego opakowania.

Zmiany te powinni docenić wszyscy kupujący. Oferty sprzedaży produktów o stanie technicznym zgodnym z oczekiwanym stanie się znacznie łatwiejsze.

Miron Nurski, Redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.


Source: Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl.

*The article has been translated based on the content of Komórkomania.pl – artykuły i wpisy blogerów by komorkomania.pl. If there is any problem regarding the content, copyright, please leave a report below the article. We will try to process as quickly as possible to protect the rights of the author. Thank you very much!

*We just want readers to access information more quickly and easily with other multilingual content, instead of information only available in a certain language.

*We always respect the copyright of the content of the author and always include the original link of the source article.If the author disagrees, just leave the report below the article, the article will be edited or deleted at the request of the author. Thanks very much! Best regards!